עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכרצילום: יוני קמפינסקי

האלימות בכבישים: בבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום כנגד שאדי עבד אל חי (44), תושב טירה, אשר תקף יחד עם אחרים, נהג יהודי בכביש בחודש מרץ 2022, לאחר שזה העיר לו על נהיגתו.

כתב האישום הוגש לאחר שארגון חוננו, באמצעות עו"ד חיים בלייכר, הגיש פעמיים ערר למחלקת העררים בפרקליטות המדינה כנגד סגירת התיק, רק לאחר העררים הוחלט לאחרונה, להגיש כתב אישום כנגד אחד מהתוקפים.

ע"פ כתב האישום, עמד רכבם של היהודים בפקק בכביש בפתח תקווה כאשר שאדי ניסה להיכנס לנתיב הנסיעה של היהודי בכוח מה שגרם לו לסטות מנתיבו על מנת להימנע מתאונה. כאשר העיר היהודי לשאדי על מעשיו עצר שאדי את רכבו באמצע הכביש, יצא ממנו עם חבריו והחל יחד עמם לבעוט ברכבו של היהודי ולגרום לו נזק. היהודי הצליח להימלט מהמקום, אך שאדי וחבריו רדפו אחריו ברכבם, השיגו אותו ותקפו אותו באגרופים תוך שהם מנסים לפתוח את דלת הרכב ולהוציא אותו ממנו. בשלב מסוים הצליח היהודי להימלט מהמקום תוך כדי ששאדי וחבריו מיידים בקבוקי זכוכי על רכבו.

כתב האישום מייחס לשאדי עבירה של היזק לרכוש במזיד בצוותא ותקיפה סתם בצוותא.

בעררים שהגיש עו"ד בלייכר נגד סגירת התיק ציין כי "התנהלות המשטרה בתיק יש בה כדי לתת רוח גבית למעשי אלימות נוספים של אותן חבורות טרוריסטים אסלאמיים, אשר מנצלים כל הזדמנויות כדי לבצע את מעשי האלימות שלהם כלפי יהודים, יש לתקן בדחיפות את הרושם שנוצר", כתב בלייכר.

עורך הדין אמר היום כי "אזרחי ישראל חיים תחת אלימות אסלאמית קשה בכל החזיתות. בשנה וחצי האחרונות מגיעים לטיפולנו אירועי אלימות רבים כנגד נהגים יהודים ברחבי המדינה. יש צורך דחוף במיצוי דין מלא עם אותם תוקפים שכן האלימות הזאת נעשתה מכת מדינה ומאיימת על ביטחון של כל אזרח ישראלי".