נר נשמה
נר נשמהצילום: ISTOCK

אשת החינוך אסתר פירון שהיתה המשנה לראש העיר בת ים, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בבת ים, הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה.

הלווייתה תיערך היום (ד') בשעה 15:00 בבית העלמין בעיר חולון. אסתר הותירה אחריה ילדים, נכדים ונינים. בנה הוא השר לשעבר הרב שי פירון.

אסתר היתה מחנכת מוערכת וחברת המועצה הוותיקה ביותר בעיר בת ים, מאז שנת 1993. "אני איבדתי חברה", ספד ראש העיר צביקה ברוט, ''העיר בת-ים איבדה היום אישה גדולה מהחיים''.

ברוט תיאר כי אסתר "היתה חלק מתבנית נוף ילדותי בבת-ים. הכרתי אותה מילדות, ולמרות כמעט 40 שנה שהפרידו בינינו, הפכנו לא רק לבני ברית פוליטיים - אלא לחברי נפש אמיתיים.

"כנבחרת הציבור הוותיקה ביותר וכאשת חינוך אמיתית, היא הקדישה את חייה למען אלו שלא היה להם קול, או שלא היתה להם יכולת להשמיע אותו. היו לה הרבה תוכניות קדימה - רק באחרונה סיכמנו על שורת תפקידים שהיא תרצה לקחת על עצמה בשנה הבאה, לאחר שנתחיל יחד את הקדנציה הבאה בהנהלת העיר.

"רצינו להמשיך ולפעול למען אותן אוכלוסיות חשובות, שהיא ידעה לעזור להן בצורה כל כך מדויקת. מכאן אנחנו נצטרך להמשיך לבד. נעשה את זה בשמך, אסתר. באהבה - ובגעגוע'', הוסיף ראש העיר בת ים.

שי אודסר, בנו של מרדכי אודסר הי"ד ואחיינו של שלמה אודסר הי"ד שנרצחו בפיגוע ירי באינתיפאדה השנייה, סיפר כי בכל שנה אסתר התקשרה אליו בערב יום הזיכרון: ''היתה מרימה טלפון לשאול לשלומי ולחזק אותי לקראת היום עצמו - זאת אסתר שלנו. אסתר המלכה''.

אודסר ספד לה: ''באופן אישי אני זוכר את אסתר כדמות למופת, מורת דרך וחברה יקרה. חברה שהייתה איתי תמיד ברגעים של שמחה ועצב. ידעה להיות שם בשבילי. להאיר לי את הדרך ולתת לי עצה טובה. תמיד הייתה הראשונה לסייע ולעזור. אסתר היקרה, אין מילים שיכולת לתאר את אהבתי והערכתי אליך. תנוחי על משכבך בשלום''.

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט