הרב וינר בכנס מכון דורותמכון דורות

אברכי ישיבת מעלות התכנסו לשמוע ולהחכים בידע רפואי והלכתי מפי מומחי 'מכון דורות' בתחום הפוריות.

את הכנס שהתקיים בישיבה פתח הרב מנשה וינר, מרבני ישיבת מעלות, שדיבר על החשיבות בהקמת משפחה גדולה. "בפרשיות הללו אנחנו שומעים על בניית עם ישראל, כמה זה מורכב ולא מובן מאליו, גם שיש כבר ילדים. המורכבות של המשפחה יוצאת מפרשיות השבוע אל מציאות החיים, כנראה בעקבתא דמשיחא הנקודות הללו צריכות להתברר בעם ישראל, וממילא בעולם כולו, מה היא משפחה נכונה ואמיתית בעוצמה יהודית רוחנית כמו שצריך, בוודאי כל מי שפועל עם אל, במיוחד מכון יקר וחשוב כזה כמו מכון דורות אנחנו מתברכים ושמחים לארח".

לאחר מכן דיבר רבה של אור יהודה ומייסד המכון הרב ציון כהן אשר שיתף וחשף טפח מחייו האישים שהובילו לפני מספר שנים לייסוד המכון הייחודי.

הרב כהן ורעייתו חוו את הקושי כזוג חשוכי ילדים במשך כ-11 שנים. לאחר לידת בנם הבכור, הוא הרגיש צורך לסייע לזוגות חשוכי ילדים. "אין ספק שהכול מכוח ברכתו של מרן הרב עובדיה זצ"ל שבזכותו נפקדנו בשלישייה", אמר.

את המשא המרכזי העניק הרב מאיר סייג, רבה של מעלות: "צריך להרגיש את הצעקה של אמא שלנו שעומדת לפני יעקב אבינו: הבה לי בנים ואם אין מתה אנוכי. אי אפשר לתאר את גודל המועקה של אשה שלא זוכה לפרי בטן, של אדם שלא זוכה לראות דורות ישרים מבורכים. המפעל הגדול של מכון דורות הוא להתייחס למועקות, לנשים שסובלות וצריכות להתמודד עם בעייה של פוריות. ידע, תמיכה נפשית, ותמיכה כספית, והכי חשוב: תמיכה הלכתית, כדי שיוולדו בעם ישראל כמה שיותר ילדים שיאפשרו לשכינה לשכון בישראל בשלמות".

הרב וינר בכנס מכון דורות
הרב וינר בכנס מכון דורותצילום: מכון דורות
הכנס בישיבת מעלות
הכנס בישיבת מעלותצילום: מכון דורות