בנצי גופשטיין
בנצי גופשטייןערוץ 7

השבוע התקבלו שתי פניות דחופות לארגון להב"ה על ידי תושבי מרכז הארץ, שביקשו סיוע מול תופעת העסקת שב"חים והפגיעה שהם מהווים בבנות ונשות ישראל.

המקרה הראשון, שהגיע השבוע לארגון דיווח על נערת סמינר חרדי ממרכז הארץ שהוטרדה מינית על ידי אחד הפועלים. "הפועל הערבי", היא מתארת, "רדף אחרי בעירום וניסה לבצע את זממו". הנערה נכנסה לחרדות ופנתה להנהלה וגללה בפניהם את הנעשה. ההנהלה פנתה למשטרה והערבי הורחק ממתחם העבודה, אך למרבה הצער הוא חזר לאחר שבועיים.

בנצי גופשטיין, מנכ"ל להב"ה, מספר כי הוא נדהם לגלות באיזו קלות הפועל הפוגע חוזר למקום העבודה למרות התלונה המפורטת. "בהרבה מקרים נערות חרדיות לא מוכנות לגשת למשטרה ולהתלונן, הן אומרות: המשטרה לא תעשה כלום ובנו זה יכול לפגוע בשידוך. כאן סוף סוף הנערה פנתה למשטרה, ואכן המשטרה לא מיצתה את הדין".

היו שותפים להצלת בנות ישראל

הפוגע הערבי המשיך להטריד את בנות הסמינר, לשלוח להן נשיקות באוויר, לנופף להן לשלום מהחלון כאילו לא קרה כלום. גופשטיין מוסיף, "מיד פניתי לגורמים באותה עיר וביקשתי בירור מעמיק, רק אחרי הפנייה שלנו היה גורם מקומי שלקח את הנושא לידיים והפועל הורחק לאלתר מאתר הבנייה".

גופשטיין מספר כי לא רק נערות סובלות מהתופעה, "לצערי נתקלנו השבוע במקרה נוסף מזעזע לא פחות - פועל אשר מועסק באחד הערים החרדיות במרכז החל להטריד אישה נשואה. הוא הטריד אותה בטלפון ולאחר מכן הגיע לביתה ואף ניסה לגעת בה. כאשר היא דחקה אותו הוא החל לשלוח לה פועלים אחרים שיטרידו אותה. מאז חייה של אותה אישה הפכו לגיהינום, היא מפחדת לצאת מהבית שמא פועל יארוב לה ביציאה, סדר החיים שלה התהפך והיא מפחדת לצאת מהבית בחשיכה. בארגון להב"ה הצמידו לאותה אישה מטפלת שתלווה אותה בהדרכה ושמירה".

גופשטיין מספר שהנשים הללו לא מרגישות שיש להן מענה מהגורמים האחראים. ענת גופשטיין יו"ר מערך הטיפול בארגון להב"ה שליוותה את שתי הנפגעות מספרת כי הפגיעה בבנות ישראל קשה. יש חוסר טיפול של גורמי האכיפה. בנצי גופשטיין מצטרף לדבריה ואומר "הגיע הזמן להפנים: עבודה של שב"חים מובילה לאסון".

היו שותפים להצלת בנות ישראל