אפליקציית טיקטוק
אפליקציית טיקטוקצילום: אייסטוק

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) לבית המשפט השלום לנוער בעיר כתב אישום כנגד ערביה בת 17 שהביעה תמיכה בארגוני טרור ובמחבלים באמצעות פוסטים שפרסמה בחשבון הטיקטוק שלה.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הדס עמיר, הנאשמת ניהלה חשבון טיקטוק בערבית ובתמונת הפרופיל שבחרה היא נראית כשסרט ירוק ענוד לראשה, ומתחתיה בתיאור המילולי כתבה כך: "...מפקדת של הנשרים, התהילה לשהידים, גיל 18". בהמשך הוסיפה את שם הארגון "חמאס" ולצדו לב.

כמנהלת וכיוצרת של חשבון הטיקטוק, שלטה הנאשמת בכלל התכנים שפורסמו בו וכן בתגובות לפרסומים, והיה ביכולתה לחסום עוקבים ולמחוק תגובות.

מכתב האישום עולה כי היא פרסמה בחשבון הטיקטוק שלה במספר הזדמנויות תכנים המביעים הזדהות עם ארגוני טרור ותמיכה במעשי טרור. כך למשל, יומיים לאחר שנרצחה החיילת נועה לזר ז"ל, פרסמה הנאשמת פוסט שזכה לאלפי צפיות בו כתבה, "ג'נין, שכם, טולכרם, רמאללה, פלסטין". כמו כן העלתה סרטון באורך 19 שניות בו נראות תמונות של המפגע עודי תמימי וכתבה, "ההגנה והדאגה של אללה, אבי השבע, או אבי האריה". ברקע התנגן שיר שמילותיו "כוח ואומץ, גאוותו וגבריותו, הוא מעולם לא הרגיש מתוסכל, השפיל את החיילים זה הגיבור משועפאט".

כתב האישום מייחס לה ביצוע עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור ותמיכה במעשה טרור. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.