דינה בן-טל גננסיה
דינה בן-טל גננסיהצילום: אוהד רומנו

אל על מדווחת הבוקר (א') כי חתמה עם יצרנית המטוסים בואינג על מסמך הצעה לרכישת מטוס חדש מדגם בואינג 787-9. זאת בהמשך לדיווחים קודמים של אל על בהם עדכנה החברה, כי תפעל להגדלת כושר הייצור באמצעות הצטיידות במטוס "דרימליינר" נוסף.

בהמשך למגמת העלייה בביקוש לטיסות ובהתאם להצעה, אל על תרכוש מחברת בואינג מטוס "דרימליינר" המצויד בשני מנועי רולס רויס, שיוצר במקור עבור לקוח אחר, תוך ביצוע התאמות מסוימות אשר יבוצעו על ידי חברת בואינג לצרכיה של אל על.

מועד מסירתו הצפוי של מטוס זה הוא במהלך הרבעון השני של שנת 2024 והוא יהווה את המטוס ה-17 במספר מדגם "דרימליינר" בצי המטוסים של אל על.

בד בבד עם חתימתה של אל על על ההצעה, חתמה אל על עם חברת בואינג על הסכם המסדיר את מועד המסירה המעודכן של מטוס בואינג 787-8 המהווה את המטוס ה-16 בעסקת ההצטיידות של כפי שדווח במרץ 2022. כזכור, מועד מסירתו המקורי של "הדרימליינר" ה-16 נדחה עקב משבר הקורונה כך שמועד מסירתו המעודכן יהיה ברבעון השלישי של שנת 2023. נכון למועד הדיווח, אל על עדיין בוחנת מספר חלופות למימון רכישת המטוס ה-16 וה-17, כולל שילוב בין מסלולי מימון שונים וטרם נתקבלה החלטה בנידון.

המטוסים ה-16 וה-17 יצטרפו לצי מטוסי ה"דרימליינר" של החברה אשר כולל 12 מטוסי 787-9 ו-3 מטוסי 787-8 אשר מפעילה החברה. מטוסי ה"דרימליינר" יאפשרו לאל על לפתח את רשת הנתיבים שלה ולטוס ליעדים רחוקים, ביניהם טוקיו ויעדים נוספים במזרח, יעדי אל על בארה"ב ועוד. הצי החדש יעיל יותר בצריכת דלק ומציע חוויית טיסה משודרגת.

דינה בן-טל גננסיה, מנכ"לית אל על: "רכישת ה'דרימליינר' ה-17 ועיבוי צי החברה במטוסים חדשים, מהווה אבן דרך נוספת ומשמעותית בתהליך צמיחתה והתחדשותה של אל על. כחלק מאסטרטגיית החברה, אשר שמה את הלקוח במרכז, אנו משקיעים מאות מליונים עבור שיפור השירות והמוצר ומביאים ללקוחותינו את חוד החנית העולמי של המטוסים. אל על ובואינג צועדות יד ביד שנים רבות ואני מברכת של המשך שיתוף הפעולה עם חברת בואינג. אני רוצה להודות לדירקטוריון החברה על התמיכה וההכוונה. אנו נמשיך להגדיל את כושר הייצור שלנו, כדי לעמוד בביקוש ולהמשיך להעניק ללקוחותינו את השירות והמוצר מהטובים והבטוחים ביותר בעולם".

עמיקם בן-צבי, יו"ר הדירקטוריון של אל על: "אני רוצה להודות לבעלי השליטה של אל על על התמיכה לאורך כל הדרך. אנו ממשיכים להתקדם לדרך חדשה, זה בא לידי ביטוי בפרמטרים העסקיים, בביקוש בטיסות, בתוצאות הכספיות המצוינות ובהגדלת כושר הייצור. אני מברך על העסקה המשמעותית הזו ושמח שאנו ממשיכים לשתף פעולה עם חברת בואינג. העסקה הזאת היא בראש ובראשונה בשורה טובה לציבור הלקוחות שלנו ואנו נמשיך לפעול למענם".