תיקון עולם
תיקון עולםצילום: עדי נגב

"אומרים- יש גן עדן בעולם הבא. אני אומר? יש גן עדן עלי אדמות''. במילים אלו פתח אבי וורצמן, מנכ"ל עדי נגב-נחלת ערן, את יום הסיור לעשרות בנות אולפנה שהגיעו לבקר בכפר עדי נגב-נחלת ערן כחלק מתכנית חשיפה מיוחדת של תכנית ׳תיקון עולם׳ המייצרת חיבורים בין בני נוער לאנשים עם מוגבלויות.

במסגרת הסיור סיפר מנכ"ל הכפר וסגן שר החינוך לשעבר וורצמן על הקמת הכפר על ידי האלוף במיל׳ דורון אלמוג ואישתו דידי עבור בנם ערן ז"ל שביקשו לשמש לו ולילדים אחרים בית חם, אוהב ומכבד.

במסגרת הפעילויות בתכנית 'תיקון עולם' התלמידות זוכות לעבוד בחקלאות יחד עם אנשים עם מוגבלויות ולקבל הדרכה ממדריכים שעברו שיקום בכפר השיקומי עדי נגב ולאחר השיקום הארוך המשיכו לעבוד ולהדריך בשטח החווה החקלאית במקום.

כמו כן ביקרו הבנות במפעל 'בית היוצר' המספק הכשרה לעשרות עובדים עם מוגבלויות במטרה ללמד אותם כלים ולאפשר להם לצאת לעבוד בשוק החופשי.

איילת שחר ברלין תלמידת אולפנת אבן שמואל סיפרה: "היום הזה היה עבורי אחד הטובים והמשמעותיים בשנותיי באולפנה. תמיד ראיתי את השונה, היום אני מבינה - שהוא גם שווה".

אבי וורצמן מנכ"ל עדי נגב סיכם: "בנות האולפנה מגיעות ספוגות בערכים מהבית ובמסגרת התכנית מצליחות לשבור את כל המחסומים והתוצאות בשטח פשוט מדהימות ויוצרות חיבורים מרגשים בין חניכי הכפר לבנות, בזכות הסיורים האלו אנו רואים עלייה של תלמידות המבקשות להגיע לעשות שנת שירות יחד עם הילדים, כאשר עוד לפני פתיחת ההרשמה הרשמית נערכו בכפר כבר מספר לא מבוטל של ימי חשיפה למועמדות".