את חג החנוכה החליטו בישיבות הציונות הדתית לחגוג במעשי חסד, כאשר לאחר הדלקת הנרות הישיבתית, תלמידי הישיבות רקדו בשמחה גדולה לצד שירת "הנרות הללו" עם כלי נגינה ומוזיקה.

בישיבת יפו קיימו אמש מבצע "אור בכל בית" ובו הדליקו תלמידי הישיבה נרות אצל קשישים שונים בעיר.

התלמידים נכחו בעת הדלקת הנרות בבתים השונים ושרו יחד עם כלי נגינה ועם הקשישים את שירי החג. "זו מהות החג – להאיר לאנשים את יום, לפתוח את הלב ולהשפיע שמחה לכולם. בחג החנוכה הזה אנחנו כולם ביחד, כולנו משפחה אחת גדולה" סיפר תמיר, תלמיד בישיבה.

בישיבת ההסדר באשקלון התפזרו תלמידי הישיבה במוקדים רבים בעיר כדי להדליק את נרות החנוכה ברוב עם.

בין המקומות בהם הדליקו התלמידים נרות היו: בית האבות "אחוזת הורים", תחנת המשטרה יחד עם השוטרים, עם האסירים בכלא שקמה, בבסיסי צה"ל באזור, בקניונים ובמרכזי החנויות בעיר, בתחנת מד"א בעיר ועם לוחמי האש בתחנת כיבוי האש. הדלקות הנרות השונות לוו גם כן יחד עם מוזיקה וכלי נגינה, שירים וריקודים, הפעלות לילדים וחלוקת סופגניות. "אנחנו עוברים בהמון מוקדים בעיר כדי להביא מהשמחה ומהאור של חנוכה לתושבים" סיפר אברהם עטיה, מנהל ישיבת ההסדר אשקלון.

בצפון חגגו יחד ישיבות קרית שמונה וחיספין את חנוכה במסיבת חנוכה משותפת. הישיבות נפגשו יחד לשיעור הכנה לחג של ראש ישיבת חיספין, הרב יואל מנוביץ'. לאחר מכן קיימו יחד סעודה משותפת לצד דברי תורה של ראש ישיבת קרית שמונה, הרב אריאל ברקאי ולבסוף התקיימה הרקדה גדולה ברחבת הישיבה בחיספין בהשתתפות המוני בני הישיבות יחד.

תלמידי ישיבת ההסדר בצפת חגגו את הנר הראשון יחד בבסיסם. את ההדלקה יחד ליוו החיילים בנגינה ושירים מרגשים במיוחד כשכל אחד מחבק את חברו ושם ידיו על ראשו.