זלנסקי
זלנסקיREUTERS/Viacheslav Ratynskyi

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי בירך את העם היהודי לרגל חג החנוכה, ושיגר סרטון איחולים לרב משה אסמן רבה של אוקראינה.

"אני מברך את הקהילה היהודית באוקראינה יחד עם היהודים בעולם כולו לרגל חג החנוכה, מעטים נצחו את הרבים, אור נצח את החושך, גם היום יהיה אותו דבר".

שגריר אוקראינה בישראל יבגן קורניצ'וק אמר הבוקר (ב') לגלי צה''ל כי ''חייב להיות שינוי בגישה של ישראל כלפי אוקראינה. נתניהו נשמע מבטיח בבחירות וגם בשיחה שהתקיימה עם זלנסקי לאחריהן".

עוד אמר קורניצ'וק: "נעשה כמיטב יכולתנו כדי לשכנע את חברינו הישראלים לעשות יותר, כי אנחנו במצב קשה מאוד כרגע. נתניהו נשמע מבטיח לפני הבחירות ואחרי הקמפיין - חייב להיות שינוי מכריע במדיניות הישראלית".

נשיא אוקראינה: חנוכה שמח, מעטים ינצחו את הרבים גם הפעם

אתמול, שעות לפני גמר גביע העולם, נשיא אוקראינה זלנסקי קרא לכינון ועידת שלום בינלאומית. לאחר שפיפ"א סירבה לבקשתו לנאום, זלנסקי העביר מסר ברוח ספורטיבית בו הדגיש את מוכנותו לערוך פסגת שלום "בחורף הקרוב שיאחד את כל אומות העולם סביב הדרך לשלום עולמי".

זלנסקי הוסיף: "הטורניר הזה הוכיח פעם אחר פעם שמדינות ולאומים שונים יכולים להחליט מיהם הטובים ביותר במשחק הוגן אבל לא במשחק באש", תוך הקבלה בין גביע העולם למצב מדינתו לאחר כמעט עשרה חודשים של מלחמה.

עוד אמר נשיא אוקראינה: "אנא תתמכו באוקראינה במאמצים להחזיר את השלום. הצטרפו לוועידה ותהיו אלופים של שלום. הבא, נראה את הגמר ביחד ואת סוף המלחמה".