שמואל מוניץ ושובאל בן גביר
שמואל מוניץ ושובאל בן גבירצילום: מתוך הפייסבוק

עיתונאי ynet שמואל מוניץ חזר אתמול (א') ברכבת מתל אביב לביתו, אחרי צפייה בגמר המונדיאל אצל חברו.

בקרון הרכבת התיישב מוניץ לא רחוק משני נערים שדיברו ביניהם על המשחק הדרמטי בקטאר. בחשבון הפייסבוק שלו תיאר מוניץ: "אחד מהם, שישב קרוב יותר אליי ולבש קפוצ'ון כחול, לא הסתיר את השמחה שלו על כך שמסי זכה סוף־סוף בגביע העולם עם ארגנטינה. הוא הילל אותו, ובשלב מסוים הם התחילו לדבר על טבלת הזוכות בכל הזמנים.

הבחור התעניין "כמה זכיות יש לברזיל? חמש?" ומוניץ 'ירה' תשובות ממקום מושבו: "58', 62', 70', 94' ו-2002".

השניים התחילו לדבר ביניהם ולפתע מוניץ החל לדמם מהאצבע. "חתך שכבר חשבתי שנסגר נפתח מחדש. הוא נוצר בשבת, כשחתכתי סלט. התחלתי להחוויר. הבחור בקפוצ'ון הכחול מיהר לקום והלך לשירותים של הרכבת כדי להביא לי נייר טואלט ולעזור לי לעצור את הדימום. חברו שישב ממול צחקק למראה הבהלה שלי. הסברתי להם שנחתכתי בשבת כשהכנתי סלט, וציינתי שאני מסוגל להתעלף כשאני רואה יותר מדי דם.

''אחרי שהגיש לי את נייר הטואלט וספגתי את הדם שנזל מהאצבע, הבחור בקפוצ'ון שאל מה אני עושה היום. היד שלי עוד הייתה מגואלת בדם. עניתי שאני עובד ב־ynet יהדות. 'אה, אז אתה בטח מכיר את אבא שלי', הוא אמר, 'אני הבן של איתמר בן גביר'".

מוניץ הגיב: "אז אתה בטח אוהד בית"ר", ובנו של בן גביר הנהן בחיוב. "בשלב הזה הוא שאל אותי כמה שאלות על פוליטיקה ועל דעותיי, מתוך התעניינות. אמרתי לו שקמפיינים זה טוב ויפה, אבל בסוף כשנמצאים בעמדת הנהגה צריך לגלות אחריות כלפי כולם, ואני מקווה שגם אבא שלו יבין את זה. אי אפשר לחיות רק על פרובוקציות. הוא הביע את דעתו השלילית על הממשלה החולפת ועל מנסור עבאס.

''אמרתי לו שאני מודאג מהשיח ומהפילוג בתוך החברה הישראלית. לא הסכמנו על הכול, אבל יצאתי משם עם מחשבות על שותפות גורל, על כך שאף פעם אתה לא יודע מי יעזור לעצור את הדימום שלך באמצע קרון רכבת, ועל האופן שבו כדורגל יכול לקרב בין אנשים שונים'', תיאר מוניץ.