טל שמידט, מי שעומדת בראש בית הספר לאימון בגישה טיפולית, התארחה באולפן ערוץ 7 לשיחה על השינוי שנשים עוברות בחייהן בעקבות שיטת האימון הייחודית ועל הכנס הגדול עם הרבנית ימימה שהולך ומתקרב.

מגיע לך מזל טוב על סיום קורס נכון?

"כן, שבוע שעבר היה לנו מסיבת סיום למחזור שני בית הספר לאימון טיפולי. היה מרגש בצורה מדהימה, חשמל באוויר. לראות איך תלמידה נכנסת ואיך היא יוצאת, לשמוע אותן אומרות "אני בן אדם חדש", לדעת ששהייתי שליחה למסע הזה של חייהן - זה מרגש אותי מאד".

מהרי לתפוס מקום לכנס הנשים של טל שמידט עם הרבנית ימימה

ספרי על הייחודיות של השיטה שלך?

"הנקודה הראשונה: הבסיס שממנו כל הגישה נובעת זה מתוך התורה. יש בתכנית 267 מקורות, המספר הזה מבטא שכל הכלים הנלמדים בבית הספר יש להם מקור מתוך התורה. בחוויה שלנו כעובדי ה', לפעמים יש לנו רגשות של האשמה עצמית על אתגרים נפשיים שפודים אותנו, אך כשאני רואה איך גדולי ישראל התמודדו עם הקשיים שאני מתמודדת איתם - מאפשר שלי להרגיש נורמלית, עם יכולת לקבל את הכלים שהתורה מלמדת אותי וליישם אותם בחיים שלי, מבלי שישארו רק בשכל בלבד".

הנקודה השניה היא סדר: יש כל כך הרב מתודות ואלפי שיטות טיפול, שאפשר ללכת בהם לאיבוד. לכן ישבתי מאות שעות כי ליצור חוברת של 57 כלים מעשיים, זה מסודר וברור. זה בעצמו משנה חיים, להבין שיש לך כלים פרקטיים שאת יודעת איך להשתמש על נת לטפל במגוון אתגרים בחיים. נשים שלוקחות את הכלים האלו צעד קדימה להיות מאמנות ומטפלות בנשים אחרות, מקבלות חוברת ובה מסודרים הכלים כתהליך מובנה בהתאם לבעיה שמגיעה לקליניקה שלהם בעתיד".

הנקודה שלישית: פרקטיות! בגלל שהדברים מסודרים שניתן לראות בהם נקודת התחלה וסוף - את רוכשת ארגז כלים לעצמך. זה לא קורס כזה שבסיומו את אומרת לעצמך: "וואו למדתי עוד תאוריות" אלא אני יודע מה התהליך שעשיתי, איך עשיתי אותו ומה השתנה בי. אני קיבלתי ארגז כלים לחיים שלי - וזה משנה חיים!"

ניקח לדוגמא את אחד הכלים שנקרא 'שיחה זוגית', כשאת חוזרת הבית, ורואה שמשהו לא עובד בינך לבין בעלך - יש לך כלי להשתמש בו, להבין מה לא עובד ומה ניתן לעשות".

מהרי לתפוס מקום לכנס הנשים של טל שמידט עם הרבנית ימימה

למי זה מתאים? דווקא לנשים שרוצות להיות מאמנות?

"בואו נדבר על זה רגע: לכולנו קשה. אין בן אדם שמסתובב בעולם והחיים שלו תותים. לא פגשתי כאלו. לכל אחד מאיתנו מאתגר, השאלה אם אני ממשיכה ב'מאתגר' הזה לבד, או שאני באה ואומרת "אני צריכה ארגז כלים" בעיני הלימודים מתאימים לכל אישה שרוצה שיהיה לה כלים איך לחיות. הרי בשום מקום לא מלמדים אותנו איך לנהל את עצמנו איך לחיות את עצמנו, איך לחיות עם הבעל והילדים, איך להגיע מנקודה X לנקודה Y, לא מלמדים את זה. לא באולפנות ולא בשום מקום. ולכן הלימודים האלו מתאימים לכל אשה שרוצה שהחיים שלה ייראו אחרת".

מה לגבי נשים שרוצות להיות מאמנות?

"גם נשים שרוצות להיות מאמנות או מטפלות, אני חושבת שאם את רוצה להיות מאמנת מוצלחת, החיים שלך חייבים להשתנות. עם החיים שלך לא ישתנו - לא תוכלי לעשות שום תהליך לשום אדם אחר.

זה גם התנאי שלנו בבית הספר - אנחנו מקבלוות נשים שבאות בשביל עצמן ולא בשביל אחרים. כי אם אשה באה בשביל אחרים - הלימודים ישארו בשכל, אך אם אשה מגיעה ללימודים בשביל עצמם - היא באה עם לב פתוח, ויכולה לעשות שינוי בעצמה, שזה העיקר".

"אני אומרת את זה מתוך ניסיון אישי שלי. אני הלכתי ללמוד בשביל הבית שלנו, בשביל החיים שלנו. והחיים שלנו השתנו לחלוטין בעקבות מה שלמדתי בעצמי, ורק בגלל שהחיים שלי השתנו בעקבות כך - יצאתי ללמד את זה הלאה.

עם השנים אני אוגרת סיפורי הצלחה מרגשים, אני חושבת שאחד הדברים המרגשים ביותר, הוא לפגוש נשים שלמדו הרבה שיטות טיפול שונות שלא הצליחו לשנות להם את החיים, והלימודים בבית הספר לאימון טיפולי גרמו להם שינוי לטובה של ממש בחייהם, יש כאן משהו שקורה.

מגיעות ללימודים נשים שלא למדו מעולם טיפול או אימון, ומאידך מגיעות נשים שעברו כבר 10 שיטות טיפול שונות, אך הם לא השתנו. שני סוגי נשים אלו מתארות תהליכי שינוי מטורפים.

בקרוב יש כנס גדול, כנס של פתיחת מחזורים שישי ושביעי בתוך שנה! זה לא יאומן ממש, וזכינו שהרבנית ימימה מצטרפת לכנס. להביא את הרבנית ימימה לאירוע זה קל, להביא את הרבנית ימימה לכנס לימודים, זה ממש לא פשוט. אך יש כאן נקודה שבחרנו בה כדמות המשלבת בין תורה לבין נפש. וזה בדיוק הלימודים: החיבור בין העומק של התורה לבין הנפש שלי. לבנות את מי שאת באמת רוצה להיות.