ברית מילה בכניסה לאביתר
ברית מילה בכניסה לאביתרצילום: נחלה

שמשון ותחיה חיים ערכו היום (שלישי) "ברית מילה" לבנם העשירי שנולד בשעה טובה, והחליטו להזמין את המשפחה והחברים לטקס הברית בכניסה לאביתר בשומרון.

אם התינוק תחיה, מראשי גרעין אביתר, אמרה: "הכנסנו היום את בננו העשירי בבריתו של אברהם אבינו למרגלות הישוב אביתר שזכינו להיות מהמקימים שלו. אנחנו עדיין פה בפתח אבל זה יהיה הפתח לחזרה לתוך היישוב בזמן הקרוב בעזרת השם בצורה קבועה, ובהמשך לישובים נוספים שיקומו ברחבי ארץ ישראל".

סב התינוק, חבר הנהלת תנועת נחלה הרב עוזי שרבף, אמר: "אני זוכה כסבא להכניס בבריתו של אברהם אבינו את הבן של שמשון ותחיה – משפחה שגרה פה, שצריכה לגור פה. הברית מסמנת את הקשר בינינו לבין הקדוש ברוך הוא ואנחנו עושים את זה כאן באביתר משום שגם על ארץ ישראל נכרתה ברית. ואפשר לומר קודם כל על ארץ ישראל נכרתה ברית ומתוך זה גם הקב"ה כורת ברית עם עם ישראל שהוא ברית המילה".

משפחת חיים ערכה ברית מילה לילד ה-10 בכניסה לאביתר

הרב שרבף המשיך: "אז בעזרת השם כל הבריתות האלה יתחברו ביחד ונזכה שסוף סוף ממשלת ישראל תעמוד בהתחייבויות שלה המפורשות והכתובות ותחזיר לפה את המשפחות שהתחייבה להחזיר כבר לפני שנה וחצי. צריכים לקיים הבטחות. צריכים להיות אמינים בעיני העם ובעיני עצמם ולכבד את המילה שאומרים, הדברים האלה גם כן קשורים לענייני ברית ושבועה. בעזרת השם שנשמע בשורות טובות".

יו"ר תנועת נחלה צבי אלימלך מסר: "זכינו לחגוג פה היום ברית מילה זה מאוד מרגש לעמוד בכניסה לאביתר, אנחנו מצפים מממשלת ישראל הקרובה שבעוד שבוע כולנו כל המשפחות שגרנו באביתר נוכל לחזור באופן מיידי. ברית מילה זה ברית שמכניסה את היהודי לעם ישראל, והברית של ארץ ישראל זה הברית שמכניסה את עם ישראל לגאולה השלימה. אנחנו מקווים שנזכה בקרוב להיכנס קודם פה לאביתר ובעזרת השם לגאולה השלימה במהרה בימינו".

צילום: נחלה