יובל אבידר הוא מחנך כיתה ט' בתיכון "כנפי רוח" בראש העין. לפני מספר חודשים הוא פתח חשבון טיקטוק והתחיל להעלות אליו תכנים שמחים ומלמדים שהוא יצר.

מאז, הסרטונים שלו קיבלו חשיפה של מליוני צפיות, והוא הפך לדמות מוכרת בעולם הטיקטוק.

"יובל המורה מהטיקטוק" סיפר באולפן ערוץ 7 על החשיבות ברתימת הטיקטוק, שבו נמצאים היום כולם, לטובת השפעה חינוכית. "החלטתי לפתוח את הטיקטוק לצורך אמצעי למטרה", סיפר אבידר. "בשביל שאני אוכל איכשהו להעביר את השיעורים גם בצורה חווייתית ומהנה. התלמידים מתים על זה. הם עפים על זה ואני עף איתם".

"לקחתי את הטיקטוק אליי ושאלתי את עצמי איך אני מעביר את זה עם התלמידים", אמר. "הטיקטוק זה רק כלי עזר ומי שנמצא מול התלמידים זה המורה או המחנך. צריך להוות דוגמה ולהעביר מסר בצורה חווייתית ומהנה".

אבידר נכנס לעולם הטיקטוק לאחרונה. "לפני כן לא היה לי פייסובק, אינסטגרם או טיקטוק. אני מחקתי את הכל בתקופה שהייתי מכיניסט וכשפתחתי את זה לפני בערך חודשיים וחצי-שלושה פתאום ראיתי שתלמידים שלי באים ואומרים 'המורה אתה מופיע לי ב'פוריו' כל היום, מה נסגר? מה אתה הולך לעשות עם זה?'. אמרתי אני אוהב את זה, כיף לי, אני רוצה להיות איתכם, אתם גם בעצמכם אוהבים את זה. ובאמת זה עף".

@yuvalavidar1 אנחנו נמצאים בערוץ 7 @ערוץ 7 Arutz Sheva ♬ צליל מקורי - יובל המורה מהטיקטוק

לדבריו, גם ההורים של התלמידים שמחים על העשייה. "לא קיבלתי ביקורת מההורים", סיפר. "דווקא ההורים אומרים 'שלח לנו בקבוצה כל סרטון שיש לך, תשלח לנו אנחנו מאוד אוהבים ואנחנו מאמינים בך'".

עבור התלמידים, מורה שמככב בטיקטוק זה יתרון. "התלמידים מתחילים לבקש ממני חתימות ולהצטלם. הם גם חלק מזה", אמר. "מזהים אותי ברחוב. הייתי גם מורה מחליף לפני שהתחלתי לחנך כיתה והתלמידים, שאני רואה אותם כבוגרים שבאים לתיכון שלנו, אז הם באים ואומרים לי 'שמע המורה, אפילו אחים שלנו שלומדים ביסודי באים ואומרים לנו המורה יובל בטיקטוק, הוא סלב'. אנשים ברחוב צועקים לי המורה מהטיקטוק וכל עוד אני מרגיש שזה עושה טוב לאחרים, אז אני לא רוצה לעצור את זה. אני רוצה להמשיך להפיץ את האור ואת הטוב הזה, ולגרום לאנשים להאמין ולשמוח".