הרב טאו בריקודיםבאדיבות המשפחה

הרב צבי טאו, נשיא ישיבת הר המור, ממעט לצאת מירושלים, ובפרט להשתתף בחתונות. לא רבים מתלמידיו זכו לכך שרבם ישתתף ביום שמחתם במידה ובחרו להנשא מחוץ לעיר.

עם זאת, השבוע (א') נסע הרב לחתונה בדרום. מעבר לרצון לשמח את בעל השמחה הרב דרור אריה, מבכירי ההתארגנות הפוליטית של הר המור, הרב טאו ביקש לקדם מטרה נוספת.

מתברר שמה שדירבן את הגעתו של הרב טאו לחתונה היה בקשתו לחזק את בעלי האולם. לפני שבעה חודשים חויבי בעלי אולם גני הצבי לשלם סכום של 80 אלף שקלים לזוג נשים מהקהילה הגאה וזאת משום שסרבו לאפשר להן להינשא בגן האירועים. בעלי האולם טענו כי הם פועלים על פי ההלכה וצו מצפונם והם רואים בניסיון להכריח אותם להשכיר את האולם עבור חתונות שאסורות על פי ההלכה ככפיה חילונית. עם זאת, בית המשפט דרש שבעלי האולם ישלמו פיצויים לתובעות.

תלמידי הרב טאו שהשתתפו בחתונה מספרים ל'שביעי' כי מטרת הרב טאו בהגעה לחתונה הייתה להדגיש את חיזוק ערכי המשפחה. "מורינו ורבינו הרב צבי טאו הגיע במיוחד לחתונה במושב ברכיה ליד אשקלון כדי לחזק את האולם", משתף אחד מתלמידי הרב טאו שהשתתף בחתונה. "הרב לא יוצא מירושלים, גם לא למקורבים. הכותרת של הגעתו הייתה חיזוק המשפחה בישראל ובפרט מהלך של חיזוק למקום".

הרב טאו הגיע ביחד עם רעייתו הרבנית בתיה טאו, ועצם הגעתם גררה התלהבות רבה שכללה שירה וריקודים של תלמידי ישיבת מעלה אליהו. "הרב והרבנית היו באורות סביב הנקודה הזו, הם הלכו לבעל האולם ובקשו לחזקו. הרב אמר לו שזו תפארת מדינת ישראל וכך צריך להיות. הרב מאוד מאוד התפעל מהגבורה הפשוטה שלהם ואמר כי 'מחזקים ידי עושה מצווה'. הרב טאו אמר להם שימשיכו וכי מה שהם עושים זה קידוש השם גדול".

תלמיד נוסף של הרב טאו אומר כי בעיני נשיא הר המור הקנס שקבלו בעלי האולם הוא קנס על שפיותם. "הרב טאו רואה בבעלי האולם אנשים של מסירות נפש שלא היו מוכנים להתקפל ושילמו את הקנס".

גם הרב דרור אריה, מי שעמד בעבר בראש הנהגת נעם גם בחר בכוונת מכוון לקיים את חתונת בבתו באולם בברכיה. "ביום שנקנסו בעלי האולם בברכיה, החליט הרב דרור לקיים את חתונת בתו רק שם. וברוך ה', בעל האולם לא הפסיד, יש אצלו ברכה כל הזמן כי הם בחרו לשלם מחיר על קיום מצוות התורה", מספר תלמיד הרב טאו.

הרב אריה, בעל השמחה, מסר לשביעי כי משפחתו "לא התלבטה לשנייה אם לעשות אצל בעלי האולם בברכיה. אנו ממליצים בחום גם לכל מי שעושה אירוע".

מדובר בחתונתם של נריה נצר, תלמיד ישיבת מעלה אליהו שנישא לבחירת ליבו, עדי אריה, בתו של הרב דרור אריה, מרבני ישיבת ההסדר בשדרות ולשעבר יו"ר מפלגת נעם. חתונה מצומצמת בחיק המשפחה שהתקיימה השבוע (א') באולמי "גני הצבי" במושב ברכיה. לחתונה הגיעו מספר לא מבוטל של רבני הציונות הדתית, בהם הרב חיים גנץ, ראש הישיבה של החתן, הרב מרדכי גרינברג, נשיא ישיבת כרם ביבנה, הרב דוד פנדל, ראש ישיבת שדרות, הרב דרור טוויל, רב העיר שדרות, הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה, ועוד שלל רבנים ואורחים, אך מעל הכל כאמור בלטה נוכחתו של הרב צבי טאו, נשיא ישיבת הר המור ומנהיגה הרוחני של מפלגת נעם.