טסלה
טסלהצילום: ISTOCK

אדם שנהג ברכב טסלה משנת ייצור 2021 גרם לתאונת שרשרת בה היו מעורבים שמונה כלי רכב, לאחר שהפעיל את תוכנת "הנהיגה העצמאית" שאינה דורשת מעורבות אדם.

התאונה אירעה בגשר סן פרנסיסקו בחודש שעבר, כאשר רכב הטסלה האט באופן פתאומי וגרם לתאונת שרשרת בה היו מעורבים שמונה כלי רכב בסך הכל.

כתוצאה מהתאונה נפצעו תשעה בני אדם, כולל שני צעירים שהועברו לטיפול בבתי חולים. גשר סן פרנסיסקו נסגר לתנועה לשעות ארוכות בעקבות התאונה.

שעות ספורות חפני תאונת השרשרת הודיע מייסד טסלה אילון מאסק כי תוכנת "נהיגה עצמאית מלאה" זמינה לנהגים בצפון אמריקה ללא הגבלה, כאשר לפני כן הוגבלה הגישה לתוכנה רק לנהגים בעלי ציוני בטיחות גבוהים.

תוכנת "נהיגה עצמאית מלאה" נועדה לשלב את כלי הרכב של טסלה בתנועה הזורמת, לשייט בין הנתיבים בכביש, ולציית לתמרורים. על פי דו"ח המשטרה רכב הטסלה שגרם לתאונה נסע במהירות של 55 קמ"ש, עבר לנתיב השמאלי ביותר, ולפתע האט ללא התראה למהירות של 20 קמ"ש וגרם לכלי הרכב מאחוריו להתנגש בו. כתוצאה מכך התנגשו עוד שישה כלי רכב, מה שהביא לתאונת שרשרת עם שמונה כלי רכב בסך הכל.

זו לא התאונה הראשונה בה מעורבת תוכנת "נהיגה עצמאית מלאה" של טסלה, ורשויות הבטיחות בדרכים בארה"ב חוקרות את בטיחות התוכנה לאחר שנהגים רבים התלוננו כי כלי הרכב של טסלה בולמים בפתאומיות.