יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, טען כי בכירים בפרקליטות המדינה ובמשטרה בגדו במדינה מכיוון ש"תפרו תיקים" לאביו.

בתוכניתו ברדיו גלי ישראל אמר יאיר "כולם מוזמנים להיכנס לספר החוקים של מדינת ישראל ולהסתכל מה העונש של בגידה במדינה, וזה לא כלא". נתניהו הבן רמז שלמעשה שמדובר בעונש מוות.

"העבירות הפליליות שעשו בכירים בפרקליטות ובמשטרה כשלעצמן שוות כל אחת חמש שנות מאסר מינימום, אז הגענו כבר לאיזה 10,000 שנות מאסר על העבירות הפליליות שביצעו האנשים האלה. בנוסף הייתה כאן הפיכה שלטונית בזדון, הם ידעו שהם תופרים אדם חף מפשע שהוא במקרה ראש הממשלה שנבחר על-ידי העם הישראלי. זאת אומרת, מבטלים את הבחירה הדמוקרטית של העם הישראלי, שקוראים לזה הפיכה, שקוראים לזה בגידה במדינה", המשיך יאיר נתניהו.

לאחר פרסום דבריו, בנו של ראש הממשלה המיועד הבהיר שלא קרא לפגוע באיש וטען כי כלי התקשורת עיוותו את דבריו: ''אני עדיין מוצא את עצמי מופתע כל פעם מחדש מהפייק ניוז ורצח האופי שתקשורת השמאל עושה לי, למרות שאני אמור להיות רגיל לכך כבר.

''כל מי שלמד בבית ספר יסודי שיעורי הבנת הנקרא, יכול להבין בקלות שהמטרה בדברי ברדיו היא להדגיש למאזינים את 'חומרת' העבירות הפליליות שביצעו תופרי התיקים לפי ספר החוקים הישראלי, ולא שום דבר מעבר, ובוודאי שלא קראתי לפגוע באיש'', הוסיף יאיר.