יוסי דגן ובצלאל סמוטריץ'
יוסי דגן ובצלאל סמוטריץ'רועי חדי

פרטים חדשים מתפרסמים הערב (א') מההסכם הקואליציוני שנחתם בין מפלגת הציונות הדתית לליכוד לקראת הקמת הממשלה החדשה.

לבקשת ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוכנסה להסכם תכנית מקיפה לתוספת נתיבים בכבישים ביהודה ושומרון, וסוכם על הגדלת כוח אדם במעברים ביהודה ושומרון וסלילת מגרשי חניה בצמידות למעברים.

מיד לאחר הבחירות פעלו דגן וצוות המועצה האזורית שומרון מול כלל מפלגות הימין הצפויות להרכיב את הקואליציה המתגבשת, וביקש מהן להביא את התקציב לפתרון הפקקים הכבדים, אשר יוצרים פגיעה קשה באיכות החיים של תושבי יהודה ושומרון, ואף מסכנים את ביטחונם.

הפתרונות המסתמנים הם, כאמור, הוספת נתיבים במחסומים, הוספת אמצעים טכנולוגיים ובחלק מהמקרים סלילת חניונים באזור לטובת חניה מסודרת של רכבי פועלים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הודה למנהיגי המפלגות על ההסכם הקואליציוני: "מי שלקח על עצמו את המשימה בכל הכוח הוא שר האוצר הנכנס ח"כ בצלאל סמוטריץ' בסיוע של יריב לוין ובהסכמתו של רה"מ המיועד בנימין נתניהו. חצי מיליון תושבי יו"ש מודים מכל הלב, לתושבי יו"ש מגיעה איכות חיים.

''התכנית המקצועית והמקיפה תבוצע בהיקף של מאות מיליוני ש"ח - לרווחת התושבים, ותשים קץ לבעיות פקקים קשות במעברים כמו מעבר חוצה שומרון שם תושבים ממתינים מעל חצי שעה בבקרים, מעבר ריחן בו יוכשרו גם חניות לכלי רכב ערבים אשר יוצרים עומס במעבר, מחסום רנטיס בו משתרך פקק שמאריך את משך הנסיעה במעל שעה וחצי בין יישובי גוש מערבא עד רנטיס", פירט דגן.

התכנית, ששולבה בהסכם הקואליציוני של הממשלה המתגבשת, תאושר תקציבית בממשלה הבאה ותצא לפועל בשנה הקרובה.