ישראל פריי
ישראל פרייצילום: ערוץ הכנסת

המשטרה עצרה את העיתונאי החרדי ישראל פריי בחשד לפרסום דבר שבח למעשה טרור, לאחר שסירב חמש פעמים להגיע לתחנת המשטרה. עם סיום החקירה הוא השתחרר לביתו.

אחת התלונות נגד פריי הוגשה בעקבות ציוץ שלו לפני שלושה חודשים, שבו שיבח פלסטיני שנתפס בידי שוטרים ביפו כשברשותו מטען חבלה ונשק, כינה אותו "גיבור" והוסיף כי המחבל שתכנן לפגוע בחיילים "חיפש מטרות לגיטימיות ונמנע מפגיעה בחפים מפשע. בעולם מתוקן הוא היה מקבל מדליה".

בתום החקירה אמר פריי: "השלטון הפשיסטי כבר כאן, אמשיך להיאבק על חופש בראש מורם".

בארגון ''בצלמו'' בירכו על מעצרו של ישראל פריי ומסרו כי ''לא מדובר בעיתונאי אלא באדם שמסית לאלימות, טרור ורצח. מקומו של האיש הזה מאחורי סורג ובריח ולא בשום עמדה ציבורית. נפעל שהפרקליטות והמשטרה ימצו את הדין עם תומך הטרור והוא ישלח לכלא לשנים רבות. לא ניתן לאף אדם להסית לרצח אנשים''.

בארגון תורת לחימה, שהגישו תלונה למשטרה נגד פריי, בירכו את המשטרה: "לקח 3 חודשים, אך המשטרה נענתה בסופו של דבר לדרישתנו לעצור לחקירה את תומך הטרור הנאלח, אשר מתיר את דמם של חיילי צה"ל, ועל כך אנו מברכים. אנו מקווים כי פריי הרשע ייענש בחומרה בכדי להרתיע את האויב ואת סייעניו".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שגם הוא פנה במכתב ליועמ"ש בבקשה לחקור את פריי, ברך על חקירתו ואמר "יש לחתור למיצוי הדין עם פריי על מנת לעקור מן השיח את התפיסות המעוותות שביטא פריי לפיהן יש לגיטימציה כביכול לסוג זה או אחר של טרור".

בעמוד הפייסבוק של 'דמוקרטTV' נכתב לאחר שהוחלט להשעות את פריי מעבודתו: "תנועת דרכנו וערוץ דמוקרטTV מייצגים את הערכים של הרוב המתון ונתמכים, בין השאר, בתרומות חודשיות קבועות של אלפי ישראליות וישראלים".

"אין לאמירה של פריי קשר לערכי התנועה, היא נאמרה על דעתו האישית בלבד ואנו מתנערים ממנה מכל וכל. בדיוק כפי שלא היינו מקבלים אמירות התומכות בטרנספר או תליית תמונה של ברוך גולדשטיין, כך אנו מסרבים לקבל אמירות כמו זו של פריי. זוהי לא דרכנו, נמשיך לקדם את השיח המתון תוך שמירה נחושה על הדמוקרטיה".

"הנהלת הערוץ גם מצטערת על כך שחברות וחברי הצוות נאלצו להתמודד עם התנהגות לא ראויה אתמול מצד פריי, לה היו עדים רבים באולפני השידור של הערוץ. אנחנו מחויבים לעיתונות נשכנית ומקצועית אבל לפני הכל מחויבים לסביבת עבודה נקייה מאלימות והתנהלות פוגענית. פריי יזומן לבירור בימים הקרובים", נכתב.