כביש חדש
כביש חדשצילום: גוש עציון

בגוש עציון גילו לאחרונה סלילה של כביש מהיר חדש שמתחיל בכפר זעתרה מצפון לאתר ההורדיון ומגיע למדבר יהודה.

בכניסה לכביש מוצב שלט שעליו נכתב בערבית כי הכביש נסלל במימון זר ובסיוע הרשות הפלסטינית.

במועצה האזורית גוש עציון אומרים כי מדובר בכביש שמטרתו לפגוע ברצף הטריטוריאלי יהודי של גוש עציון. "הכביש הסלול נבנה על שטחי 'שומרה הסכמית', שטחים שעליהם התחייבה הרשות הפלסטינית בהסכמי אוסלו שלא לבנות לא בתים ולא כבישים, אלא שהבטחות לחוד ומציאות לחוד, בינתיים האזור שלנו מוצף בבתים בלתי חוקיים ובכבישים. בונים לנו מתחת לאף עיר בלי אישור שפוגעת בטבע''.

עוד אמרו בגוש עציון כי דינו של הכביש להיהרס: ''אנחנו נמשיך לפקח על האזור ולשמור שהערבים לא יצליחו לגזול את אדמתנו אבל התפקיד הוא של מדינת ישראל. היא צריכה להתעשת ולהרוס את המבנים והכבישים הלא חוקיים לפני שיהיה מאוחר מדי, זו בכייה לדורות שפוגעת בטבע ובמדבר יהודה, היכן כל הארגונים הירוקים" תהו בגוש עציון".

שלמה נאמן
שלמה נאמןצילום: ערוץ 7

ראש מועצת גוש עציון ומועצת יש"ע שלמה נאמן אמר כי עובדי המועצה פועלים לילות כימים כדי לחשוף את פעולות האיבה אשר הערבים מבצעים בקרקעות שלנו. "ממשלות זרות שמצפצפות על מדינת ישראל, מעבירות סכומי עתק לרשות הפלסטינית כדי שזו תפר הסכמים בין-לאומיים, זה לא נתפס ומדינת ישראל חייבת לעשות הכל כדי לשמור על השטחים הללו לפני שיהיה מאוחר. לא פחות ממדהים שהיחידה בעולם ששומרת על הסכמי אוסלו, היא מדינת ישראל".

צילום: דוברות
צילום: דוברות