יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין
יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטייןצילום: ערוץ 7

5 שנים לאחר ש-ר' התאסלמה, אתמול היא שבה ליהדות ביחד עם בתה בטקס מרגש בבית הדין הרבני בחיפה.

ענת גופשטיין ראש מערך הטיפול בלהב"ה שליוותה את ר' מקרוב מספרת כי הכי חשוב לה היה שהבת שלה תרשם כיהודיה, "היא לא הייתה מוכנה לחשוב על האופציה שהבת שלה תהיה רשומה כמוסלמית שכל חטאה שאמא שלה טעתה בדרך".

"אני טעיתי ושילמתי מחיר כבד", מספרת ר', אבל היה חשוב לי שהבת שלי תירשם כיהודיה, שתכיר את היהדות, השנה כשהדלקתי איתה את נרות החנוכה החלטתי, הבת שלי יהודיה ותירשם כיהודיה".

בנצי גופשטיין מספר, "זה תהליך לא פשוט שבו בת ישראל מוותרת על הזהות והיהדות שלה למען אשליה של אהבה וזוגיות שנראית מבטיחה בהתחלה. הנשים הללו מוותרות על זהותן, על המשפחה שלהם ועל כל העולם הקודם למען אהבה עיוורת, לבסוף הן מגלות את גודל האסון. האסון הוא לא רק האלימות שהן חוות בקשר הזה, אלא פתאום לאחר שהן עוזבות ומתחילות להשתקם ולצאת לחיים נורמטיביים הן מגלות שלמעשה הן ויתרו על העבר והשורשים שלהן, וגם הילדים שלהן כבר רשומים כמוסלמים, בדרך כלל קשה מאוד עד בלתי אפשרי להחזיר את הילדים ליהדות לפני גיל 18, כאן היה סיעתא דשמיא עצומה והצלחנו".

גופשטיין קורא לכל הנשים שנמצאות במצב הזה והבושה קוברת אותן על המעשה הנוראי, "שובו הביתה לעם ישראל, אנחנו כאן כדי לעזור לכן ככל יכולתנו לשוב".

היו שותפים בהצלת בנות ישראל

חזרה ליהדות
חזרה ליהדותצילום: להב"ה