דביר דימרי וספרו החדש
דביר דימרי וספרו החדשצילום: יח"צ

דביר דימרי, אב ל-6 ילדים, יצא לפני כשנתיים לשחייה בכנרת לאורך כשני קילומטר.

בדרכו חזרה אל החוף, סירת מנוע פגעה בדמרי ופצעה אותו באורח קשה. אחרי כמה רגעים, הגיעה סירה אחרת, עליה זוהר בנור ואשתו אורלי. השבוע דימרי ובנור נפגשו, במסגרת קורס מד"א.

בראיון לתכנית 'העולם הבוקר' ברשת 13, תיאר דמרי את הרגעים לאחר הפגיעה: "אני רואה את עצמי ממש מבחוץ. אני אומר לעצמי, ככה זה נראה לפני שמתים. אני נזכר באשתי והילדים שעל החוף. אני אומר לעצמי, אני אתן צדקה, אני אתפלל. אני אילחם – יהיה בסדר. אני זוכר את עצמי נכנס חזרה לגוף, מתחיל לבעוט. אחרי כמה שניות שנראות כמו נצח, אני מצליח להוציא את הראש מחוץ למים''.

דמרי מתאר כיצד הוא מנסה להגיע אל החוף, כאשר ידו קרועה לחתיכות, והוא נשכב על הבטן ומנסה לבעוט עם הרגליים את דרכו חזרה, בחתירה עם יד אחת. מי שהציל אותו היו בני הזוג בנור, שהיו בסירה של מד"א, שסיירה בכנרת.

כעבור שנתיים, במהלך קורס פראמדיקים אליו נרשם דימרי, סיפר על קורות חייו ועל הפציעה שעבר. כשזוהר שמע את הסיפור, הוא תיאר סיפור דומה – והשניים הבינו שזה אותו סיפור.

זוהר בנור מתאר: "זה היה רגע מדהים. הבנאדם שפגשנו במים היה פצוע. אין לך מושג מה קורה איתו, פתאום הוא אדם נחמד שאתה מדבר איתו בהפסקות בקורס – זה אותו בנאדם שראית פצוע במים".

אחת ההחלטות אותן קיבל דימרי אחרי אחד הניתוחים המורכבים שעבר, היא לדחוס לספר תובנות וידע שרכש ממפגשים עם אנשים מקרן הנדל"ן אותה ניהל, שנקרא 'יותר נדל"ן משכל', שיצא לאור במסגרת 'הספרייה העסקית' של סלע מאיר. "החלטתי להחזיר לעולם, את כל התובנות שקיבלתי ממנו", סיפר דימרי.