אין ספור פרקים של תורה ומעשים טובים
אין ספור פרקים של תורה ומעשים טוביםצילום: עלי שיח

השבוע נפרד עם ישראל מאחד מזקני וחכמי הדור, ראש הישיבה הרב חיים דרוקמן זצ"ל. אלפי תלמידים הלכו אחרי מיטתו של הרב. רבים דיברו על הרבצת התורה של הרב, על מפעליו החינוכיים, על מסירות נפשו למען עם ישראל.

אני רוצה בשורות הבאות לספר על פרק פחות מוכר בחייו של הרב, פרויקט הנישואין של זוגות עם מוגבלויות. שולמית בן עזרא לבית דרוקמן, בתו של הרב דרוקמן, גדלה אצלנו ב'בעלי שיח'. לכל אורך השנים ראינו את הדאגה האין סופית של הרב לבתו ובכלל מתבגרים עם מוגבלויות ועם צרכים מיוחדים.

כאשר בתו שולמית העלתה את רצונה להינשא הגיע הרב דרוקמן ורעייתו הרבנית תחי' ל'עלי שיח' לדון בשאלה האם ניתן לאפשר לה להינשא. הרב אמר לי "אם הבת שלי רוצה להינשא, ואתם אנשי המקצוע אומרים שניתן, וההלכה אומרת שהיא יכולה והתורה אמרה: 'לא טוב היות האדם לבדו', אני יכול למנוע ממנה להינשא?".

הרב ביקש ממני ומהצוות של 'עלי שיח' ללוות את הבת שלו בכל התהליך וברוך השם היא זכתה להינשא לראובן, ולהקים בית נאמן בישראל.

הרב נתן לנו את הדחיפה להקים את הפרויקט של 'אופק' לאפשר לעוד ועוד משפחות שיש להם ילדים עם מוגבלות היכולים מבחינה הלכתית ומקצועית להינשא לעשות זאת.

פרויקט 'אופק' מנגיש באמצעות סדנאות ברחבי הארץ להורים מכל הקהלים, את האופציה של נישואין לילדיהם עם המוגבלות. במסגרת הפרויקט נישאו כבר מספר רב של זוגות. הפרויקט מכוון על ידי טובי אנשי המקצוע בתחום והם מלווים את הזוגות בכל התהליך המורכב ומהווים עבורם משענת ותמיכה לאורך כל ימי חייהם.

הפרויקט המופלא הזה הוא עוד פרק באין ספור פרקים של תורה ומעשים טובים, שליוו השבוע את הרב חיים דרוקמן זצ"ל.

אנחנו ב'עלי שיח', נמשיך את המורשת שהותיר לנו הרב, לדאוג לכל המתבגרים והמתבגרות עם המוגבלויות, להכין להם את התשתית הטובה ביותר לחיים טובים ומאושרים.

הרב חיים פרקל הוא יו"ר עלי שיח עמותה למען המתבגרים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים המפעילה את פרויקט אופק לנישואין לזוגות עם מוגבלויות.