אהוד אולמרט
אהוד אולמרטצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חודשיים מיום הבחירות, בנימין נתניהו השביע אתמול (ה') את הממשלה ה־37 בראשותו, כששותפיו הם ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית.

האם האופוזיציה תקבל את הרכב הממשלה החדשה או תתייחס אליה כאל ממשלה לא לגיטימית. ומה הם המוקשים הפנימיים בתוך הקואליציה החדשה?

גיא פלג דן על כך ב־103fm עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אשר הביע את דעתו על הנושאים הבוערים ותקף בחריפות את ראש הממשלה הנכנס נתניהו ואת שותפיו. לדבריו, "אני חושב שזו הפעם הראשונה בה קמה ממשלה שאפשר לומר שהיא נגד המדינה. בדרך כלל מקובל לגלות סוג של שמחה. אני לא שותף למסיבה הזאת, אני לא מאחל לממשלה הצלחה אלא כישלון, כי אם הממשלה תצליח מדינת ישראל תיכשל".

אולמרט טען: "הממשלה הזאת איננה רוצה שלום או פשרה. אני אהיה בקו הראשון של אלה שנאבקים נגדה, כי אני חושב שהיא אנטי ישראלית ואם היא תצליח, היא תגרום לשבר בתוך הציבור הישראלי".

הוא הוסיף: "אני לא בונה על אף אחד מבחוץ, אני חושב שהחלק הנאור שבעם יצטרך לצאת החוצה להיאבק על נשמתה של מדינת ישראל - אי אפשר לוותר".

לסיכום, אמר: "מי שהסית ומסית, ותרם תרומה מכרעת שבמהלכה או במעטפת שלה יצרה את הבסיס שאפשר את רצח רבין, זה ראש הממשלה הנוכחי".