רוטמן בכנס ''לא חוזרות אחורה''
רוטמן בכנס ''לא חוזרות אחורה''צילום: דוברות

יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) היה נציג הקואליציה היחיד בכנס של שדולת הנשים והתנועה לאיכות השלטון שנערך הבוקר (שישי) בבית ציוני אמריקה בתל אביב.

בקהל נשמעו קולות צחוק כשרוטמן אמר ''אני הגבר היחיד כמעט באולם אבל במחילה אני מייצג את רוב הנשים בישראל''.

ח"כ רוטמן הסביר: ''אף אחת מכן לא מייצגת את אשתי, מתנחלת, דתייה מיו"ש או את גיסתי החרדית''.

בהמשך נשמעו צעקות מהקהל במחאה על עמדותיו של רוטמן, והוא הגיב ''אני אמיץ להיות פה לבד אבל אם לא תתנו לי לדבר אני לא אהיה כאן''. אישה שישבה בקהל אמרה לרוטמן לאור תלונותיו ''עכשיו אתה מרגיש כמו אישה?''.

על כוונת מפלגתו לשנות את חוק האפליה אמר ח''כ רוטמן: "יצרו סערת פייק. שום דבר לא בהסכמים הקואליציוניים ואין רצון וכוונה ותכנון או הצעת חוק שמטרתם לאפשר לאנשים להפלות אנשים בשל מי שהם. נקודה. סוף פסוק".

שרת הכלכלה לשעבר ח"כ אורנה ברביבאי מסיעת יש עתיד, טענה בכנס: ''יש מי שמנסה לסגור לנו את הדלתות ולהפנות אותנו למטבח. יש מי שחושב ששיוויון הוא ערך שניתן לסחור בו ולספק אותו רק למי שחושב באופן מסויים, או ששייך ללאום מסויים ולמין מסויים, אבל אנחנו באנו להילחם נגד זה- נהיה אופוזיציה לוחמת נגד הניסיונות להשתיק אותנו. נתגייס ונגייס למאבקינו את כל מי שמכיר בערך האדם, ובערכה של האישה".

הדס דניאלי ילין, מנכ"לית שדולת הנשים, תקפה את כוונת הממשלה להעביר את פסקת ההתגברות: "תחת שם קליל לכאורה- 'פסקת ההתגברות', רוצה הממשלה לנטרל את הכלי היחיד שנותר בישראל כנגד עוולות השלטון, הכלי היחיד שיכול להגן עלינו מפני חקיקה מפלה, הכלי היחיד שנשאר ממערכת האיזונים והבלמים בדמוקרטיה הישראלית המעורערת. הכלי היחיד שיש לנו כדי להגן עלינו הנשים ולשמור על השגינו.

''כל זאת כאשר ברקע אמירות גזעניות, מיזוגניות, שוביניסטיות והומופוביות, עם הסכמים קואליציוניים שמכשירים הדרה, אפלייה וגזענות. אני אומרות מעל במה זו את המובן מאליו: אנחנו לא חוזרות אחורה'', הוסיפה המנכ''לית.