סמוטריץ' וליברמן בטקס חילופי השרים
סמוטריץ' וליברמן בטקס חילופי השריםצילום: Yonatan Sindel/FLASH90

שר האוצר הטרי בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתיתי) החליט על ביטול המס על המוצרים החד פעמיים וביטול המס על שתייה ממותקת.

בפגישת הנהלה ראשונה שנערכה אחר הצהריים (א') הנחה השר סמוטריץ׳ להכין במהירות האפשרית לימים הקרובים צווים לביטול מס על החד פעמי וביטול מס על השתייה המתוקה שהוחל בממשלה היוצאת.

בטקס חילופי השרים שהתקיים מוקדם יותר אמר שר האוצר הנכנס סמוטריץ' כי יפעל ליצירת תקציב מדינה חדש במהרה, תוך שמירה על אחריות תקציבית, ריסון והישארות במסגרות. הוא הוסיף כי "יהיה זה תקציב מוטה צמיחה ועם רפורמות לפתיחת השוק לתחרות".

סמוטריץ' הבטיח כי יקצה תקציב ניכר לפיתוח תשתיות וצמיחה: "אני איש של שוק חופשי, כמו השר היוצא ליברמן ואמשיך רפורמות שמשרד האוצר בראשותו החל בהן, כדי לסייע בקידום התחרות ובייצור עוד הכנסות למדינה".

סמוטריץ' אמר עוד: "יש לנו מדינה יוצאת מן הכלל שנבנתה פה בנס. יש פה כלכלה טובה ואני לא ממציא שום דבר. אני מתלבש על הקומות שבנו קודמיי, כולל השר ליברמן שהיה שר אוצר טוב. פעל באומץ. אני מקווה להשאיר אחריי משרד טוב יותר וכלכלה חזקה יותר. תודה לשר ליברמן ולמנכ"ל שאנחנו לא נפרדים כל כך מהר. גם במשרד התחבורה השתדלתי לייצר כמה שאפשר. בסוף לא כולם אוהבים את אותן החלטות, אבל זה יהיה בשיח. לאשתי רויטל ולילדיי. זה קצת קלישאה אבל אתם נושאים בעול ושותפים מלאים. בסופו של דבר כשהמשפחה חזקה ויציבה אז אפשר לעשות כמה שיותר דברים טובים".

סמוטריץ סיים את נאומו בתפילה

אחרי שנועדו ביניהם במשך שעה, אמר ליברמן למחליפו סמוטריץ' בטקס החילופים: "אתה באת עם מחברת גדולה, אני באתי עם מחברת גדולה. אמרתי לחבר'ה פה במשרד תמיד - אין רווחים. אין מדינה ענייה עם מערכת רווחה חזקה. אם תצטרך אני עומד לרשותך. יש לנו מדינה אחת. בלי קמח אין תורה ולכן צריך לייצר הרבה מאוד קמח לאור הדרישות של השותפים שלך. הרבה מאוד קמח".