הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוזצילום: Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (ראשון) בחריפות את הדברים הקשים שאמר ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז נגד יו"ר הכנסת אמיר אוחנה.

"אני מגנה בתוקף את ההתבטאויות נגד קהילת הלהט"ב ויו"ר הכנסת אמיר אוחנה. 'חביב אדם שנברא בצלם'. כל אדם נברא בצלם אלוהים. זה העיקרון שהובא לאנושות לפני אלפי שנים על ידי עמנו וזה העיקרון שמנחה אותנו גם היום", אמר נתניהו.

נזכיר כי אמש התבטא הרב מאזוז באופן חריף נגד מינויו של אוחנה. תחילה תקף את מצעדי הגאווה. "צריך להתרחק ממצעד הגאווה, מתפארים עושים מצעד הגאוה בירושלים, כשיש מצעד כזה צריך לסגור את החלונות, ולומר לילדים יש כאן מצעד של בהמות, יש פה בהמות הולכות על שתים, זו חוצפה".

בדבריו הטיח האשמה מרומזת ביו"ר הכנסת הנבחר אמיר אוחנה שכיהן בעת אסון מירון כשר לביטחון הפנים.

"וחוצפה מעל הכל, לפני שנתיים שהיה האסון במירון, אומרים שהשר שהיה אחראי (השר לבט"פ אמיר אוחנה), הוא נגוע במחלה הזאת, אז יש שאלה (למה זה) מה שקרה לנו? קרה, להתרחק מזה!".

הרב מאזוז: להתרחק ממצעד הגאווהבית הרב

גם רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר תקף את חברי הכנסת החרדיים שהצביעו בעד מינויו של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה.

"אוי לה לאותה בושה אוי לה לאותה חרפה", אמר, "אוי לאוזניים ששומעות זאת, ממנים אותם לתפקידים שנקראים תפקידים חשובים, איבדו כבר את כל הבושה", אמר הרב עמאר.

הוא הוסיף, "גם אם היו משוגעים שעשו את זה, היו מסתתרים ואוי לו מי ששומעים עליו, ועכשיו בעוונותינו נפרצו השם ירחם, שלא יביא רעות לעם ישראל, עושים מזה מצעדים, מתגאים בזה".

"לצערי גם אנשים שנחשבים יראים תמכו, זה בושה שאין כדוגמתה. אנשים שמיציגים תורה ודת. צריך להתחזק בדבר הזה מאד, זה דבר חמור מאד, זה הדבר הכי נמוך שיש. זה דברים שלא היו מעולם שעושים מזה פרסום זה היה בושה גדולה. מצד שני חשבתי ששמעתי על המינוי אולי הגיע זמן המשיח כי כתוב חוצפה ישגא, היה הרבה חוצפות שחשבנו אבל כאן כבר הגענו לשיא, אנחנו צריכים להיזהר לא לקרב את אותם אנשים, לא להשלים להם מניין", סיכם הרב הראשי לשעבר.