דונלד טראמפ
דונלד טראמפREUTERS/Jonathan Ernst

מתחיל את קמפיין הבחירות? הנשיא לשעבר דונלד טראמפ פרסם סדרת ציוצים ברשת החברתית שלו Truth Social, בהם תקף בחריפות את כלי התקשורת בארה"ב וטען כי נתוני הצריכה שלהם בירידה כי אינם מדברים עליו מספיק או מפרסמים חדשות מזויפות לגביו.

טראמפ תקף את רשת "פוקס ניוז" הנחשבת כתומכת שלו, וכתב כי "וואו! אז בעוד דירוגי הצפייה של CNN ורשת MSNBC השונאות את טראמפ נמצאים שניהם בשיא השפל, מספרים שהם מעולם לא ראו בעבר, דירוגי 'פוקס ניוז' יורדים בהרבה כי הם אף פעם לא אומרים "טראמפ" או 'Truth Social'. לעולם לא מדברים על הבחירות המזויפות לנשיאות, והיא רשת סקרים מזויפת. בסיס MAGA הענק שלנו, הרבה יותר גדול ממה שאנשים יודעים, לא אוהב לראות את פוקס משחק את המשחקים שלהם. הדירוגים שלהם ימשיכו לרדת. תעשו את אמריקה נהדרת שוב".

נתוני הצפייה לשנת 2022 הוכיחו כי שתי הרשתות – CNN וכן MSNBC אכן רשמו ירידה דרמטית בנתוני הצפייה שלהם. רשת CNN רשמה ירידה של 33 אחוזים, בעוד רשת MSNBC רשמה ירידה של 21 אחוזים. עם זאת, רשת "פוקס ניוז" אומנם רשמה ירידה של אחוז אחד בלבד בנתוני הצפייה, אולם שמרה על מקומה כרשת הנצפית ביותר בטלוויזיה בכבלים בארה"ב בשנה השביעית ברציפות.

לאחר מכן תקף טראמפ גם את ה"ניו יורק טיימס", הנחשב לעיתון התוקפני ביותר כלפי הנשיא לשעבר. "הניו יורק טיימס" הכושל הוא חדשות מזויפות ומושחתות. המוטו שלהם צריך להיות 'כל החדשות המזויפות שאסור להדפיס'. הם אויב העם", צייץ.