ראש ישיבת תקוע רוקד עם הספר תורה
ראש ישיבת תקוע רוקד עם הספר תורהצילום: אלעד ויטמן

בישיבת תקוע התקיים אמש אירוע הכנסת ספר תורה שנכתב לעילוי נשמת נשיא הישיבה ומייסדה, הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ, שנפטר לפני יותר משנתיים.

כתיבת הספר הייתה ביוזמת קהילת "בית תפילה" בסקוטסדייל שעל יד העיר פיניקס, אריזונה. רב הקהילה, הרב פנחס עלוש, היה תלמידו הקרוב של הרב שטיינזלץ זצ"ל במשך שנים רבות. יתרה מכך, רבים מחברי הקהילה אף רואים את עצמם "נכדים" רוחניים של הרב שטיינזלץ ותורתו.

למאמץ הצטרפו רבים מתלמידי הרב שטיינזלץ בארץ ובתפוצות. הרב עלוש עצמו וחלק מחברי הקהילה הגיעו במיוחד מאריזונה כדי להשתתף ולשמוח בהכנסת ספר התורה.

תלמידי הישיבה, רבניה ורבים מבוגריה יחד עם קהל גדול מתושבי הישוב תקוע התכנסו בתחילה בבית הכנסת המרכזי של הישוב, שם התקיים מעמד סיום כתיבת האותיות.

לאחר השלמת האותיות בספר יצאו בריקודים, אבוקות אש ובליווי תזמורת לאורך רחובות היישוב ועד לבית המדרש של ישיבת ההסדר. לאחר אמירת פסוקי "אתה הראת" התקיימו שבע הקפות בריקודים, מחולות וכלי זמר כנהוג, בשמחה שלא נפסקה גם לאחר שהכניסו את הספרים חזרה לארון הקודש. לאחר ההקפות התכנסו ההמונים לסעודת מצווה באוהל ענק שהוכן לשם כך.

ראש הישיבה, הרב מיכל פאלק, נאם במעמד ואמר כי "ספר התורה שנכתב לעילוי נשמת הרב שטיינזלץ הוא נתינת כוח מיוחדת להמשיך את המפעלים הגדולים של הרב זצ"ל, להביא את התורה לכל יהודי ויהודיה בכל רחבי העולם ולהעמיק ולפתח את התורה המיוחדת של הרב שטיינזלץ.

רב הישוב תקוע, הרב אבי בלידשטיין נאם אף הוא ואמר: "התורה צריכה רגליים וידיים, אנחנו צריכים להיות הידיים והרגליים של התורה".