הפיילוט
הפיילוטצילום: דוברות עירית ירושלים

בירושלים יצא לדרך פיילוט ראשוני של רכב שיתופי. במהלכו יופעלו בשלב ראשון 13 רכבים לניידות ברחבי העיר, תוך שמירה על נוחות מקסימלית מצד אחד, ובירוקרטיה מינימלית של שכירות וחניה.

הרכבים הוצבו לטובת הציבור בפיזור מקסימלי ברחבי העיר, כאשר כל תושב המעוניין להתנייד מנקודה אחת לנקודה אחרת יוכל לשכור את הרכב לזמן קצר, בעלות מינמלית.

הפיילוט מופעל על ידי חברת 'סיטי קאר'. בהנחיית ראש העיר הרכבים יופעלו 24/6 בזמינות מלאה. בשבת יושבתו הרכבים לחלוטין כדי שלא לפגוע בצביון העיר.

כדי להשלים את המהפך, השלימה עיריית ירושלים צביעת 13 החניות ל-13 הרכבים ברחבי העיר. מדובר בחנויות המיועדות לרכבים אלו באופן בלעדי, מה שיקל על המשתמשים בהם לפתור את מצוקת החניה במקומות העמוסים.

במהלך השימוש ברכבים אלו יוכלו הנהגים לחנות בכחול-לבן חינם בכל רחבי העיר. זהו עידוד נוסף לעשות שימוש ברכת השיתופי-קהילתי שמסייע רבות להפחתת הלחצים בכבישים, ולפתרון מצוקות החנייה.

ראש העיר משה ליאון בירך על הפיילוט: "אני עוקב מקרוב אחרי הפרויקט שהוא קרוב לליבי. אחד הדברים החשובים בעיר בירה הוא הניידות ממקום למקום בלי תלות במקומות חנייה. אני בטוח שהפיילוט יקל משמעותית על העומסים, ובשלב הבא נרחיב את מספר הרכבים ונכנסים כלים נוספים לשימוש לפי הצורך".