אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

מזה כמה חודשים מתריעים ברחוב החרדי מפני הטרדות מיניות בקווי הטלפון הביתיים כשמקור השיחה לא מזוהה.

הבוקר (ב') הגיעה עדות מכלי ראשון לערוץ 7 המתארת כיצד המטרידים מוצאים שיטות 'יצירתיות' כדי למצוא מסילות ללבבן של בחורות תמימות הנופלות ברשתם.

"הוא הציג עצמו כנציג שירות של חברה חדשה לבגדי נערות ונשים שהגיעה לישראל והוא מבצע עבורה סקר שוק", מספרת לערוץ 7 בחורה חסידית מאשדוד.

"לאחר שוידא שאני בת 18 הוא החל לשאול אותי שאלות הנוגעות לענף ההלבשה, משל מדובר בעסק לבגדי נשים.

"תחילה האיש שאל כמה כאילו ענייניות כמו 'האם אתם רוכשים בגדים מחו"ל או רק בארץ', והאם היית פעם בחו"ל' או 'האם את מזהה הבדלים בקוד הלבוש הנשי בארץ ומחו"ל', אך ככל שהשאלות הלכו והתקדמו כך הן הלכו ופלשו לתחומים אישיים.

"הוא בירר אצלי מה הן ההעדפות שלי, ולאחר מכן שאל האם אני מתלבשת קצר, ארוך או ספורטיבי. שתקתי. כשראה שאני מהססת, אמר לי: 'חמודה, אנחנו לבד בטלפון, אין לך ממה לחשוש. לא אבוא אלייך הביתה'.

"הוא ניסה לומר כי אם אענה, נקבל הביתה משלוח של בגדים, כשאין צורך לשלם עליהם. 'אני אפילו לא מבקש כרטיס אשראי', אמר. 'רק תעני על השאלות, זה חשוב לנו לעסק'. בהמשך אמר לי: 'יודעת מה, קחי מטר ומדדי את חצאיתך האם היא קצרה או ארוכה'. באותו רגע אמרתי לו שאני לא מעוניינת להמשיך בשיחה".

בשיחה עם ערוץ 7 מבהירה הבחורה כי היא רואה לנכון לשתף בפרטים וזאת בכדי למנוע מסוטים, כלשונה, להפיל ברשתו נערות תמימות אחרות. "אני בטוחה כי ישנן נערות שיחששו לנתק, והן ימשיכו לענות על השאלות בתמימות, כאשר הן מסוגלות להיפגע מהשאלות הללו כשהפגיעה עשויה להיות אנושה".