ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטיןצילום: רויטרס

מצבו הרפואי של נשיא רוסיה פוטין התדרדר בצורה משמעותית לאחרונה, ורופאיו המליצו לו להיעדר מאירועים פומביים עקב מצבו הבריאותי.

ערוץ הטלגרם General SVR הטוען כי הוא בעל מקורות בקרמלין, טוען כי "פוטין מתעייף מהר, סובל מסחרחורות וכאבי ראש תכופים וכן הכרה מעורפלת מדי פעם, ורופאיו המליצו לו להתרחק מאירועים פומביים על מנת לנוח".

בחודש דצמבר נעדר פוטין ממספר אירועים פומביים ברוסיה, כולל ישיבת סוף השנה המסורתית של ממשלת רוסיה וכן מספר ביקורים באתרים שונים ברחבי רוסיה אליהם אמור היה להגיע.

פוטין גם נמנע מלקיים את מסיבת העיתונאים השנתית שלו שהייתה אורכת סביב ארבע שעות, ובמהלכה היה עונה של שאלות של עיתונאים וצופים, וכן ביטל את השתתפותו במשחק ההוקי קרח המסורתי שלו מדי סוף שנה אזרחית. היעדרותו של פוטין הגבירה את השמועות על מצבו הרפואי המתדרדר.

בערוץ הטלגרם טוענים גם כי הכישלונות היחסיים של הצבא הרוסי במלחמה באוקראינה גרמו להרעה משמעותית במצבו הרפואי של פוטין לאחרונה. 'מתח ועצבים קבועים והבעיות בחזית יצרו סביבה שלילית המשפיעות על המחלות שלו", נכתב בערוץ הטלגרם.

בחודשים האחרונים נפוצו שמועות רבות על מצבו הרפואי של פוטין ועל כך שהוא סובל ממחלות רבות ובהן סרטן, פרקינסון ועוד.

בערוץ הטלגרם הרוסי נטען גם כי "פוטין מקליט מראש נאומים ופגישות עם בכירי הממשל, על מנת לשדר אותם במועד מאוחר יותר כאשר הוא נראה עדיין במצב רפואי טוב, והחל להשתמש בכפילים באירועים שונים".