רני רהב
רני רהבצילום: יוסי זליגר, פלאש 90

פרסום ראשון: יו''ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז לא נשאר חייב לקללות ולגידופים של רני רהב כלפיו, ושיגר מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים שבו ביקש התנצלות ופיצוי על סך 180,000 ש''ח.

"יימח שמו וזכרו", כינה רהב את מעוז בראיון לרדיו 103FM, "אם עוד פעם במדינה שלנו יקום איש חשוך ויתחיל לעשות כאן רשימות על עיתונאים בגלל נטייתם, אז יימח שמו וזכרו - האיש הזה צריך לעמוד בכיכר העיר ולבקש סליחה מאותם אנשים. הוא איש אפל".

עוד אמר רהב בראיון עם ינון מגל: "הוא איש אפל, אפל, אפל, אפל. אדם שרוצה לקחת את כל מערכת החינוך המפוארת של מדינת ישראל ולהפוך אותה ללימודי הלכה, אפל, ודווקא אתה, בתור אדם נאור, היית צריך לצאת נגד זה. אתה צריך יום-יום בתוכנית שלך לדרוש מראש הממשלה ׳חברי הטוב בנימין נתניהו, להוציא אותו מהקואליציה׳".

ח"כ מעוז דורש מרני רהב באמצעות עורכת דינו אושרת לוי "פרסום התנצלות וחזרה מדבריך - בפורמט בו פורסמו דברי הבלע – בשידור חי, תשלום פיצוי בסך 180,000 ₪ אשר ייתרמו לעמותה\ארגון צדקה''.

עורכת הדין לוי מציינת כי ''באם לא יתקיים האמור בתוך 5 ימים, אמליץ למרשי לפעול ולממש את מלוא זכויותיו בחוק".

מנכ"ל מפלגת נעם אלקנה באב"ד אמר כי "נגמרו הימים בהם אנו נקבל בשוויון נפש התקפות שפלות והסתה מסוכנת. מי שמסית - ישלם".

בתגובה למכתב ההתראה מסר רהב: "חבר הכנסת מעוז, תפדל, תבע אותי, תסיר את החסינות שלך ובוא נתמודד בבית המשפט, אנחנו עדיין דמוקרטיה במדינת ישראל וזכותו של כל אזרח לבקר נבחר ציבור ואותך עוד פי מאה מכל אזרח אחר. מה שאתה עשית לא ניתן לסליחה, לא ניתן למחילה, גם לבורא עולם וגם לעם ישראל. אז תתבע אותי וכל עם ישראל יבוא איתי לבית המשפט. זה יהיה המשפט החשוב ביותר במדינת ישראל בנושא 'דמוקרטיה לאן'".