ברונקה
ברונקהצילום: יחצ

העיתונאי והבמאי שנולד בארגנטינה שלמהסלוצקי חוזר לארצו למשפט על פשעי מלחמה שבוצעו לאסירים פוליטיים בכלא.

אחד מן הנרצחים הוא קרוב משפחתו שגורלו הוסתר ממנו במשך דורות. פרט לאנשים העומדים למשפט, ישנם עוד שלושה מבוקשים שברחו מן המדינה: אחד מהם, אניבל גאוטו, מצא מקלט בישראל בעזרת חוק השבות (דרך אשתו).

אניבל גאוטו, חשוד בפשעים נגד האנושות במהלך הדיקטטורה הארגנטינאית של שנות ה-70' שרצחה והעלימה 30000 איש, ובתוכם 2000 יהודים, מבוקש ע"י האינטרפול במשך 15 שנה.

שלמה סלוצקי, בן-דודו של אחד מקורבנותיו של גאוטו, מאתר אותו בישראל ומנסה להסגירו. אלא שמתברר שהחשוד בחטיפות, עינויים ורצח, קיבל הטבות גדולות כ"עולה חדש", ומוגן למעשה מסיבות מסתוריות ע"י רשויות המדינה. תומר, בנו של שלמה, עוקב אחר מאמציו ה"דון קישוטיים" של אביו, במה שמתחיל כסיפור משפחתי ומתברר שמעורבים בו אינטרסים בינלאומיים.

בסרט חושף סלוצקי את המבוקש בארץ ומבקש מן המדינה לסגיר אותו, בקשה השולחת אותו למסע ארוך שנים של מאבק ברשויות. תחילה אולי נדמה שזה מאבק בבירוקרטיה, אולם לאורך המותחן התיעודי הזה צפים סודות ומניעים נוספים הקשורים לפוליטיקה בשתי המדינות. התוצאה היא שאדם המבוקש על ידי החוק, בסבירות גבוהה פושע מלחמה, חומק מדין חרף מאמציו של שלמה סלוצקי.

הסרט הוא סרט על משפחה. את הסרט ביים שלמה סלוצקי ביחד עם בנו, תומרסלוצקי, והבן הוא זה המספר את הסיפור, בפרויקט המאפשר קרבה והיכרות בין דורי. 70 דקות מרתקות בסינימטק.