רונאלדו הערב באצטדיון בסעודיה
רונאלדו הערב באצטדיון בסעודיהצילום: רויטרס

עכשיו זה רשמי - כריסטיאנו רונאלדו בסעודיה. אחרי שחתם בשורות אל-נאסר הסעודית לשנתיים וחצי בשבת האחרונה, הערב (שלישי) הוצג אחד מגדולי שחקני הכדורגל בכל הזמנים, בקבוצתו החדשה שמעבר לים ולמדבר.

רונאלדו שיחגוג בקרוב 38 הגיע כבר אמש אל ריאד, עיר הבירה של סעודיה ואחרי שעבר בדיקות רפואיות נוספות, הוצג הערב ברוב פאר והדר לעיניי 25,000 צופים באצטדיונה הביתי של אל-נאסר הסעודית.

בתחילה הוצג הכוכב הפורטוגלי במסיבת עיתונאים חגיגית ובהמשך יצא אל עשרות אלפי האוהדים הערבים שהמתינו לו ביציעים.

"עד עכשיו מאוד טוב כאן. אני שמח על ההחלטה שעשיתי", אמר רונאלדו, "באירופה שיחקתי במועדונים הכי גדולים ועכשיו זה אתגר חדש עבורי".

רונאלדו אמר כי ההחלטה להגיע לסעודיה דווקא לא הייתה משיקול כלכלי. "יש לי הזדמנות לסייע בפיתוח של דור חדש כאן. זו הזדמנות עבורי לא רק בכדורגל".

לדברי הפנומן הפורטוגלי, קבוצות רבות הביעו התעניינות בו: "הרבה מועדונים ניסו להחתים אותי גם באירופה ואפילו באוסטרליה. עבורי זה אתגר טוב. אני יודע מה אני רוצה. זו הזדמנות לסייע לפיתוח של הכדורגל כאן, גם של קבוצת הנשים".

עוד אמר רונאלדו: "אלופת אסיה מגיעה מסעודיה. יש קבוצות טובות בכל העולם. הכדורגל שונה. עבורי זה לא סוף הקריירה שלי. לא מטריד אותי מה אנשים אומרים. לקחתי את ההחלטה ויש לי אחריות לשנות את זה. אני ממש שמח להיות כאן. אני יודע שהליגה מאוד תחרותית. ראיתי הרבה משחקים כאן. אני מקווה לשחק אחרי מחר אם המאמן יאשר לי. אני רוצה כבר לחזור למגרש", אמר הפורטוגלי ששבר כל שיא אפשרי בכדורגל האירופי.

על הביקורות שספג בעקבות המעבר שלו, אמר רונאלדו: "אני שחקן ייחודי, אני רוצה לשבור כמה שיאים כאן ולא אכפת לי מה אומרים. אני מגיע לכאן לנצח, ליהנות. להיות חלק מההצלחה של המדינה והתרבות שלה. אני כאן עם המאמן והנשיא וכל האנשים מאל נסאר. אני רוצה לחייך ולשמוח".