שמואל מינקוב מאסטר NLP
שמואל מינקוב מאסטר NLPצילום: ערוץ 7

אתם יוצאים לדייט ראשון ונראה לכם שהכל בסדר: יש לכם נושאי שיחה משותפים, יש אווירה נחמדה, ואפילו האדם מולכם נראה סבבה לגמרי. זה יכול אפילו להימשך לעוד מפגש או שניים, אבל בדיוק כשנראה לכם שמשהו מתחיל להיווצר ביניכם – האדם השני 'חותך' ואין לכם מושג על מה.

זה יכול להיות ממש מתסכל. מילא אם הדברים היו ברורים, אז זה היה מובן, אבל כשנראה שדווקא הכל זורם, ופתאום מפסיק – הדעת מתקוממת, ונוצרת אכזבה גדולה. כמובן שיכולות להיות לכך כמה סיבות, אבל אני רוצה להתמקד היום בסיבה נסתרת ופחות מודעת.

כולנו שמענו שיש לנו 'מודע' ו'לא מודע'. לכל אחד מהם ישנם דרכי פעולה משלו, וכשלא מכירים אותם, אז אפשר לעשות טעויות שגורמות לניתוק קשרים. מילה מרכזית בעולם ה'לא-מודע' היא: 'ראפור', שפירושה: כימיה וקשר בין אישי. בניגוד למה שבדרך כלל חושבים, אין הכוונה לכימיה ברמת ה'מודע', אלא ברמת ה'לא מודע'.

מתחת לפני השטח

כשאתם יושבים בדייט, ונדמה לכם שרק שניכם נמצאים כאן – זה לא מדויק: נמצאים איתכם עוד שני גורמים נסתרים: ה'לא מודע' שלך ו'הלא מודע' שלו/ה. כך שמעבר למילים שאתם מדברים ביניכם והחלפת החוויות – שכל זה קורה ברמת ה'מודע', קורה תהליך נוסף ונסתר ביניכם, ברמת ה'לא מודע' - והוא משמעותי ביותר.

ה'לא מודע' של כל אחד מכם בוחן האם באמת הוא מרגיש קשר וחיבור לאדם שנמצא כרגע מולו, ואם מסיבה כלשהיא הוא יחוש דחיה או חשש – הוא יעשה הכל כדי שהקשר הזה יסתיים. זו הסיבה שיתכן מצב בו רמת הדיבור ביניכם ('מודע') יהיה דווקא נחמד, אבל ברמת ה'לא מודע' יהיה משהו אחר שיגרום לכם בסופו של דבר לסיים את הקשר.

אז איך באמת יוצרים 'ראפור'?

מעבר למילים הנכונות והמכבדות (רמת ה'מודע'), כדאי לשים לב לשני דברים מרכזיים: טון ושפת גוף. אם טון הדיבור שלכם לא מתאים לטון הדיבור של האדם מולכם: גבוה מידי או נמוך מידי - באופן אוטומטי ה'לא מודע' שלו יפרש את זה כדבר לא מתאים… ('למה הוא צועק'... 'למה היא לוחשת'...). לכן נסו לבצע התאמה קודם כל בתחום הזה: הקשיבו לשני והתאימו את עצמכם אליו.

שפת גוף: אם שפת הגוף שלכם תשדר בצורה כלשהיא ריחוק (התעסקות בנייד, אפילו לרגע..., מבטים על אנשים אחרים במקום על האדם לידכם, וכד'), - ה'לא מודע' של השני יפרש את זה כחוסר התעניינות וירגיש לא נוח לידכם.

'ראפור': אלו הכללים החשובים ביותר

נסו להקפיד על צורת ישיבה דומה ככל שניתן; היו מרוכזים באדם שמולכם; אל תתעסקו בשום דבר המסיח את הדעת בזמן הפגישה; חייכו; דברו דיבורים נעימים ובטון מתאים ועוד. כל זה ייצור אווירה נעימה גם ביניכם וגם ברמת ה'לא מודע' שלכם. וכך יתקיים רצון פנימי להמשיך את המפגשים אתכם.

כמובן שהנושא רחב, אבל תשומת לב לשינויים 'פשוטים' כאלו - יכולה ליצור אצלכם שינוי משמעותי. נסו והצליחו בעז"ה.


מה חדש בפרויקט 252?

מחר (5.1) יתקיים כנס מרתק בשידור חי וללא עלות, "מוצאים זוגיות" עם המאמן לחתונה אוריאל וינברגר: בואו לגלות את 3 הסודות להשגת זוגיות בזמן קצר - ותחסכו מעצמכם דייטים מיותרים. הירשמו עכשיו ללא עלות >>