שלומי הייזלר
שלומי הייזלרצילום: דוברות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ החליט הבוקר (ד') למנות את עו"ד שלומי הייזלר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר.

הייזלר, בעל תואר ראשון ושני במשפטים, החל את שירותו הציבורי בפרקליטות המדינה במחלקה האזרחית בפרקליטות מחוז ירושלים ובמחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה.

מאז צבר הייזלר ניסיון רב בניהול והובלת תהליכי רוחב מורכבים. הייזלר ניהל במשך שש שנים את הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במשרד המשפטים, והוביל את המהפכה המקוונת בטאבו.

בשנה וחצי האחרונות שימש הייזלר כיו"ר מטה התכנון הלאומי, תפקיד אליו מונה על ידי השרה לשעבר איילת שקד. בתקופת כהונתו נשבר שיא של תכנון יחידות דיור ותשתיות וקודמה חקיקה משמעותית לקיצור הליכי רישוי בנייה.

הייזלר, תושב בית שמש, נשוי למיכל ואב לחמישה ילדים. הוא יכנס לתפקידו לאחר חפיפה מסודרת עם המנכ"ל היוצא, רם בלניקוב, שנענה לבקשתו של השר להישאר עוד כמה ימים עד להשלמת הליך המכירה של נמל חיפה.

שר האוצר ח"כ סמוטריץ׳: ''שלומי הוא מנהל ערכי, מוכשר וחכם, שמגיע עם ניסיון רב בעשיה הממשלתית ועם יכולת מוכחת בהובלת תהליכים מורכבים הדורשים תכלול ורתימה של גורמים רבים. הרקע וההבנה המעמיקה שלו בתחומי המקרקעין, התכנון והתשתיות יסייעו לנו בקידום מואץ של רפורמות בתחום התשתיות תומכות הצמיחה והדיור. אני מודה לשלומי על התגייסותו למשימה.

''אנחנו מתחילים את העבודה על בניית תקציב מדינה אחראי ומוטה צמיחה ותשתיות ועם הרבה בשורות לאזרחי ישראל, ומצמידים לו שורה של רפורמות מבניות במשק להסרת חסמים, מאבק בריכוזיות, וקידום תחרות ומנועי צמיחה. אני מבקש לאחל למנכ"ל המיועד הצלחה גדולה. יחד בעזרת השם נעשה הרבה טוב למען מדינת ישראל'', הוסיף סמוטריץ'.

המנכ"ל המיועד עו"ד שלומי הייזלר: ''אני מודה מאוד לשר על האמון שניתן בי. המשימה העומדת לפניי מאתגרת וחשובה מאין כמוה, ובע"ה, ומתוך שיתוף פעולה עם כלל ראשי המשרד ועובדיו המסורים, נפעל להצלחת מדינת ישראל ולרווחת אזרחיה''.

שרת הפנים לשעבר איילת שקד שכאמור מינתה את הייזלר לתפקידיו הקודמים, מסרה: ''ברכות לשלומי הייזלר על מינויו למנכ"ל משרד האוצר. האדם הנכון במקום הנכון. תודה על שנים נפלאות במשרד המשפטים והפנים. בצלאל ושלומי, סומכת עליכם שתעשו את הדברים הנכונים והלא פופוליסטים למען כלכלת ישראל''.