אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: Shutterstock

על שיטות טיפוח הפועלות להאטת התבגרות העור שכבר החלה, רובנו שמענו. אבל מה לגבי הגישה שמיועדת להקדים ולטפל בעור מראש, במקום להמתין להופעת הקמטים הראשונים? כך היא פועלת

עיתוי הנכון יש משמעות רבה במגוון תחומים בחיינו, החל מההזדמנות המדויקת להחליף מקום עבודה ועד לרגע המתאים להתחיל זוגיות חדשה. כיום, ידוע שגם בכל הנוגע לעור שלנו, הטיימינג המושלם יכול לעשות את כל ההבדל. אם בעבר נשים רבות היו ממתינות להופעתם של קמטים כדי להתחיל לטפל בעור, בשנים האחרונות נכנסה לתמונה גישה בשם פרו אייג'ינג – שהציעה לחשב מסלול מחדש.

פרו אייג'ינג מבוססת על ההבנה לפיה מראה עור מתוח, צעיר ורענן מתחיל ב"תוכנית פעולה" כבר מגיל צעיר. מסיבה זו, מטרת הגישה היא "להקדים תרופה למכה", באמצעות מניעה או מזעור נזקים עתידיים במקום התמקדות אך ורק בטיפול בשינויים אחרי שהופיעו. הגישה עושה זאת באמצעות שדרוג שגרת הטיפוח של העור טרם הופעת הקמטים, במטרה "להכין את הקרקע" ולהאט את הגעתם של חלק מסימני ההתבגרות העתידיים. במילים אחרות, במקום להמתין לקמטוטים, לסימנים הכהים ולשינויים במרקם – נעשה את המרב על מנת להקשות עליהם להופיע מלכתחילה.

ומה לגבי אנטי אייג'ינג?

טיפולי אנטי אייג'ינג מתמקדים בדרך כלל בהאטת תהליכים שכבר ניתן לראות או להרגיש. בין אם מדובר על קמטי הבעה, יובש או שינויים במרקם שלו. פרו אייג'ינג לעומת זאת, לוקח בחשבון את העובדה שהשינויים הללו צפויים להופיע באופן הדרגתי, ולכן פועל ליצירת התנאים שיאטו את התהליך. הגישה משלבת בין מספר עקרונות מרכזיים:

  • הימנעות מהרגלים שעלולים להזיק למראה העור, בהם חשיפה מוגזמת לשמש, עישון או הימנעות משתייה מספקת.
  • שמירה על ניקוי יסודי של העור, כולל הקפדה על הסרת איפור בסיום היום.
  • שימוש במוצרי קוסמטיקה טבעיים, המכילים רכיבים שמסייעים בשמירה על העור ובהגנה על המראה שלו.

מוצרי פרו אייג'ינג ארס הדבורה

נשים שאימצו את עקרונות הגישה שהזכרנו, מעוניינות לבצע שינויים בשגרת הטיפוח והשמירה על עורן – תוך חשיבה על העתיד. עם זאת, לאור העובדה שמדובר במטופלות שניגשות לתהליך בגיל צעיר יחסית, גם צורכי העור שלהן שונים מאלה של נשים בקטגוריית גיל מתקדמת יותר. כתוצאה מכך, הן מחפשות מענה משתלם, פשוט ונוח לשימוש, שישתלב בחיי היומיום שלהן ולא יצריך התעסקות מיותרת.

טיפולים אסתטיים מורכבים ויקרים, שבחלק מהמקרים כוללים גם הזרקות, לא תמיד מצליחים לענות בצורה מדויקת על הצרכים הייחודיים של קבוצת הגיל הזו. את הפער שנוצר ממלאים בשנים האחרונות מוצרי קוסמטיקה, ואחת מהדוגמאות הבולטות בתחום היא מוצרי פרו אייג'ינג המכילים ארס דבורה. יתרונותיו של ארס הדבורים בכל הנוגע לטשטוש קמטים ושיפור מראה העור, נבדקו והוכחו במסגרת מחקרים שונים. מאחורי ההצלחה הזו עומד הרכבו הייחודי של הארס, שכולל בין היתר חומצות אמינו שלא מתמקדות רק בשכבה העליונה של מעטפת תאי העור – אלא מצליחות לפעול גם בשכבות התחתונות יותר. אופן הפעולה הזה עוזר להן להצליח להחליק את העור, להפחית קמטי הבעה וליצור אפקט מתיחה לעור.

מי שמחפשות מוצרי קוסמטיקה שמכילים ארס דבורה, יכולות את הפתרון גם במוצרים שמיוצרים בישראל כמו מוצרי Bmanuka. חברת Bmanuka שמה לעצמה למטרה להפוך את ההגנה על העור לתהליך נעים, פשוט ומתקדם ומתמיד, באמצעות נבחרת מוצרים שמתאימה לכל שעות היום. החל מג'ל ניקוי לפנים,דרך קרם יום , סרום פנים המכיל חומצה היאלורונית וויטמין C, ומוצרים נוספים. כל המוצרים מבוססים על ארס דבורים ועל דבש מנוקה טבעי מניו זילנד, שסגולותיו האנטי-דלקתיות מתעלות על אלה של סוגי דבש אחרים.

אם גם את מעוניינת למצק את עורך, להזין אותו ולהעניק לו את הבסיס לעתיד חלק ורענן יותר – אל תמתיני להופעתם של קמטים נוספים. בחרי במוצרים איכותיים, מוכחים מחקרית וידידותיים לשימוש, שמבוססים על רכיבים טבעיים שמתאימים לעור הפנים.