בהפגנה הקולנית נגד מהלכי הממשלה פגשנו כמה מחברי כנסת של 'יש עתיד' מתריעים ומזהירים מפני מה שבעיניהם הוא קיצה של הדמוקרטיה הישראלית כפי שהייתה מוכרת עד כה.

חברת הכנסת מירב כהן מבטיחה מאבק לשמירת עצמאותו של בית המשפט. "הרפורמות והצעדים המתוכננים ישנו את המדינה הדמוקרטית שאנחנו מכירים היום ויחסלו לחלוטין את העיקרון של הפרדת הרשויות", היא קובעת ומוסיפה כי "כבר היום אין הפרדה בין הכנסת והממשלה. יש לממשלה רוב אוטומאטי גם בכנסת ועכשיו הממשלה מבקשת להשתלט גם על בית המשפט".

חבר הכנסת רם בן ברק מגדיר את המהלכים כהפיכה שלטונית שאזרחי ישראל לא יאפשרו אותה. "אני מזכיר שהפיכות שלטוניות חוקיות קרו בהרבה מדינות. לא אזכיר את המדינה שאסור להזכיר, אבל אזכיר את הונגריה, פולין, רוסיה, טורקיה, ואנחנו לא רוצים להיות חלק מהמדינות האלה, אלא לשמור על הדמוקרטיה שלנו, על התרבות הדמוקרטית שלנו ועל המדינה שלנו. לא ניתן לממשלה הזו להרוס את מה שבנינו בקושי ב-74 שנה".

"הרבה מאוד אזרחים מודאגים מהצביון של ישראל בעוד דקה", אומרת חברת הכנסת אורנה ברביבאי ושואלת: "אנחנו יהודית. אנחנו דמוקרטית? אנחנו לא? מה הסיפור כאן? יש כאן תהליך אסטרטגי שמכוון מהרבה היבטים, גם בג"ץ שרוצים לחסל ולשנות מהותית את הדרך שבה מתמנים שופטים ויועמ"שים. אנחנו לא יכולים לתת לזה לקרות. העם אמר את דברו והחלפנו את המשטר, אבל העם לא נתן אישור לפוליטיקאי מזדמן אישור לשנות את שיטת המשטר בישראל".

חבר הכנסת יואב סגלוביץ' מוסיף כי כולנו צריכים לכבד את החלטות בית המשפט ולהכיר במוסד בית המשפט כאחד החשובים ביותר, ולפיסתו "התכנית של יריב לוין היא הרסנית למדינת ישראל ולאזרחיה. זה לא בית המשפט אלא המדינה. בית המשפט העליון הוא המגן של כולנו. יש חשיבות גדולה שבית המשפט יהיה חזק כי תפקידו להגן על האזרח".

על יסוד הסבירות הוא אומר כי לא מדבור בסוגיה הנוגעת לעניינו של דרעי אלא לכל החלטה שרירותית של פוליטיקאים.

חברת הכנסת יסמין פרידמן מוסיפה וקובעת כי המתרחש כעת הוא מהפכה של ממש. "הדמוקרטיה שלנו בסכנה. כאישה אני מודאגת, ואם יש אישה שיושבת בבית ולא מודאגת אז אנחנו בבעיה. כל הנשים צריכות להיות מודאגות. אם יעבירו את פסקת ההתגברות ב-61 זה קץ הדמוקרטיה כפי שהכרנו אותה. נקודה".