השר עמיחי אליהו
השר עמיחי אליהוצילום: משה מזרחי

בסיכום השבוע הסוער שהחל בטקס החלפת השרים בגבעת התחמושת והסתיים במתנה המרגשת - נשמה ירדה לעולם וזכינו לקבל אותה כבתנו, אנחנו שמים במוקד תשומת הלב כעת את שינוי מערכת המשפט שמוביל שר המשפטים.

אני ער לקולות הנשמעים משמאל. פה ושם ישנן טענות שצריכים להקשיב להן, אבל קשה לקבל טענות פרו-דמוקרטיות כה נוקבות מפי אלו שרמסו אותה עד עפר.

במשמרתם של אנשי המשפט, היה הנכס היקר מכל - אמון הציבור. זו מערכת שבלא אמון אינה יכולה כמעט לתפקד ולצערנו הרב בחוסר שיקול דעת וברגל גסה הובילו אותה קברניטיה אל תחתית האמון הציבורי.

מדינת ישראל חייבת מערכת משפט חזקה, אבל זה לא יתכן אם לאורך שלושה עשורים היא הלכה והידרדרה מבלי שמישהו יתן על כך דין וחשבון.

ראינו את המערכת הזו בניוונה המוסרי כשנתנה גב משפטי לכל שגיונותיו של ראש הממשלה שרון במהלך גירוש גוש קטיף; במעצר סיטונאי של מפגינות. בדיונים מהירים שנועדו לשמן את גלגלי ההרס בניגוד לרצון הציבור. או בתמיכת מערכת המשפט במסתננים שנכנסו לארצנו והשתרשו בה. בניגוד לחוק השבות.

עם ישראל משיב כעת את שלטונו והוא יעשה את מערכת המשפט למה שכל ישראלי יהיה גאה בה.

אנחנו מתפללים להשבת מערכת המשפט לצדק שכולנו נכיר בו, רק אז נוכל לקרוא לעצמנו "קריה נאמנה"; מדינה מתוקנת. כפי שאמר הנביא ישעיהו: וְאָשִׁיבָה שֹׁפְטַיִךְ כְּבָרִאשֹׁנָה וְיֹעֲצַיִךְ כְּבַתְּחִלָּה אַחֲרֵי כֵן יִקָּרֵא לָךְ עִיר הַצֶּדֶק קִרְיָה נֶאֱמָנָה

שבת שלום אחים ואחיות.