מרכז מורשת הרמב"ם צובר תאוצה והתעניינות רבה של יחידים וקבוצות מהארץ ומהעולם. גם משתתפי כנס הרמב"ם המתקיים בטבריה הגיעו למקום, שם פגשנו את אחד מיוזמי הקמת מרכז המורשת, הרב גלעד מסינג, מנהל הישיבה התיכונית אורט טבריה.

הרב מסינג מספר כי לפני עשרים שנה נגאל הבניין המיוחד שבו הוקם המרכז לאחר שבמשך שנים רבות היה מלא זוהמה. "ברוך ה' בזכות הרב אמי והרב פוגל המקום נקנה בעזרתה של עיריית טבריה והיום הוא מקום של עליה לרגל, של חיילים ביום א', של בתי ספר, של נוער, בתי ספר בכל הגילאים. כולם באים לכאן ללמוד את מורשת הרמב"ם".

לקראת יום פטירתו של הרמב"ם, יום כ' בטבת, אומר הרב מסינג, ההיערכות רבה ובין השאר מתקיים גם כנס הרמב"ם הגדול ומשתתפיו מקיימים סיורים רבים על רקע מורשתו, כאשר מוקד הסיור הוא במרכז המורשת הסמוך לקברו של הרמב"ם.

"מרכז מורשת ברמב"ם הוקם כדי להנגיש את הרמב"ם לעם ולציבור הרחב", אומר הרב מסינג ומציין את המשפט המפורסם 'ממשה עד משה לא קם כמשה' והדיון שקם בעקבותיו 'מה לא קם כמשה? האם היותו תלמיד חכם? מדען? עוסק בבריאות? לתפיסתו התשובה לכך היא שלא קם ממשה רבנו אדם שהוריד את התורה לעולם והנגיש אותה כפי שעשה זאת הרמב"ם.

"אנחנו בכנס ה-1. יש כאן 14 עמודים כנגד הי"ד החזקה", אומר הרב מסינג ומציין את ההערכה הרבה כלפי הרמב"ם לא רק בעם היהודי אלא הרבה מעבר לו. "מגיעים לכאן מכל העולם כדי להתפלל על קברו וללמוד את מורשתו. מגיעים גם נוצרים ומוסלמים מכל העמים. הרמב"ם היה פנומן", הוא אומר ומציע לנו לראות במרכז המורשת את אלבומי הבולים מכל העולם ומהם עולה כי הבול ועליו דיוקנו של הרמב"ם הוא הבול היקר ביותר מכל המנהיגים שדיוקנותיהם מופיעים על בולים בכל המדינות.