איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הורה למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לקיים תחקיר מעמיק בעקבות חגיגות שחרור המחבל כרים יונס לאחר שהשר הורה למשטרה לפעול למנוע את החגיגות.

המפכ"ל יקיים תחקיר פנימי במשטרה ויציג אותו לשר.

נזכיר כי המחבל כרים יונס שרצח את החייל רב"ט אברהם ברומברג הי"ד, השתחרר בשבוע שעבר אחרי 40 שנות מאסר בכלא הישראלי, תחת שורת הוראות של השר לביטחון לאומי לשב"ס שמטרתן למנוע חגיגות הסתה ותמיכה במחבל ובטרור.

השר הורה למשטרה שלא לאפשר הקמת אוהלים לכבודם של רוצחים ואירועי חגיגות תמיכה ואהדה לטרור. הוראה זו בוצעה בצורה חלקית בלבד, אך בני משפחתו וחבריו של המחבל הקימו אוהל לצרכי החגיגות ובכירי הרשות הפלסטינית אף עלו לבקרו.

בעקבות האירועים קיים השר לביטחון לאומי שיחה עם מפכ"ל המשטרה אודות הקמת האוהל והחגיגות שהתקיימו בכפר. בשיחתם הורה השר על ביצוע תחקיר פנימי במשטרה שיוצג לו. מטרת התחקיר לוודא כי אירועים כאלו לא יחזרו על עצמם בעתיד.

בן גביר מסר: "החגיגות הללו הן חגיגות של הסתה ותמיכה מפורשת בטרור ולא יעלה הדעת שאירועים כאלו יתרחשו אצלנו בבית. במדינת ישראל אין מקום לחגיגות תמיכה בטרור ואעשה כל שבסמכותי כדי למנוע את החגיגות הללו, עד להעברת חוק עונש מוות למחבלים".