פשיטה על בית חשוד בגרמניה. ארכיון
פשיטה על בית חשוד בגרמניה. ארכיוןREUTERS

משטרת גרמניה עצרה אזרח איראני בחשד כי תכנן לבצע פיגועי כימי באמצעות ציאניד ורעלים אחרים "ממניעים איסלאמיים".

בהודעת משטרת נורדריין-וסטפליה נמסר כי אזרח איראני בן 32, נעצר יחד עם אחיו בחשד כי השניים תכננו לבצע "פיגוע כימי ומעשה אלימות חמור ממניעים אסלאמיים".

על פי החשד, שני האזרחים האיראניים תכננו להשתמש בציאניד וריצין על מנת לפגוע בכמה שיותר אזרחים גרמניים. בפשיטה של משטרת גרמניה על ביתם של השניים לא נמצאו ברשותם רעלים, אולם הוחרמו מספר מכשירים אלקטרוניים שעל פי החשד אמורים היו לסייע בביצוע הפיגוע.

לדברי התובע בעיר דיסלדורף, "המידע על האיש הגיע מסוכנות בין זרה ידידותית לגרמניה", אולם היא לא פירט מאיזו מדינה. "לאחר שביצענו הערכה של המידע, הגענו למסקנה שעלינו להוציא צו חיפוש ולבצע אותו בהקדם האפשרי", אמר התובע בדיסלדורף, הולגר המינג.

שוטרים ממשטרת נורדריין-וסטפליה פרצו לביתו של החשוד במוצאי שבת, כאשר הם לבושים בחליפות מגן מפני חומרים כימיים. הם הגיעו במשאיות כיבוי אש, על מנת להסוות את העובדה כי מדובר בשוטרים ולמנוע מהאחים להימלט.

שני האחים האיראניים נכנסו לגרמניה בשנת 2015 במסגרת גל ההגירה המוסלמי למדינה. המגזין "בילד" מדווח כי כי החשוד העיקרי מבין האחים חיפש באינטרנט דרכים לרכוש ציאניד וריצין ואף קנה אותם, במטרה לבצע את הפיגוע הכימי. נגד שני האחים אמור להיות מוגש כתב אישום בימים הקרובים.