ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדהצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר ממפלגת בל''ד, סמי אבו שחאדה, פרסם פוסט בדף הפייסבוק שלו בדבר השתתפותו בכנס "יום השהיד הפלסטיני" באום אל פאחם וגם סגן ראש העיר וג'די ג'בארין השתתף באירוע.

לדברי ג'בארין, "אנחנו פועלים תמיד להנציח את השהידים שהם חיים בתוכנו''. בתערוכת הציורים בכנס, הוצגו ציורים של "שאהידים פלסטינים", ביניהם ציור של המחבל עודאי תמימי רוצח החיילת נועה לזר הי''ד והמחבל פאדי עלואן אשר ביצע פיגוע דקירה בשער שכם לפני 8 שנים.

תנועות אם תרצו, לך ירושלים, פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות, תורת לחימה, פורום נכי צה''ל למען ביטחון ישראל וארגון בצלמו, פנו ליועצת המשפטית לממשלה עו''ד גלי בהרב מיארה בדרישה לפתוח נגד אבו שחאדה וג'בארין בחקירה פלילית בחשד לעבירה על חוק המאבק בטרור.

אלון שוורצר, ראש אגף מחקר ומדיניות בתנועת ''אם תרצו'' ומאור צמח יו''ר 'לך ירושלים' מסרו: ''לאחר פרעות תשפ''א אין חולק כי יש לפעול בהקדם לגדיעת מנוע ההסתה אשר מניע לפעולה מחבלים רבים, כפי שראינו בשומר החומות''.

מפורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר: "אנו דורשים לעצור את ח"כ לשעבר אבו שחאדה. הגיע הזמן שמי שבוחר להזדהות עם אויבינו ישלם מחיר כבד על כך''.

אביעד גדות, יו''ר ארגון תורת לחימה מסר: ''יש לעצור את מי שמסיתים לטרור ומעודדים פגיעה בחיילים''.

שי גליק, מנכ''ל ארגון בצלמו, סיכם: ''חוק הטרור קובע שאסור לשבח מחבלים. מדוע הפרקליטות ומשטרת ישראל לא אוכפים את החוק כלפי תומכי טרור?''.