יצחק וסרלאוף
יצחק וסרלאוףצילום: אסי אפרתי, לע"מ

לאור הצורך בחיזוק היישובים והבאת אוכלוסיות חדשות ממרכז הארץ לאזורי הנגב והגליל כפי שהוסכם בהסכמים הקואליציונים של מפלגת עוצמה יהודית מול הליכוד, הובאה היום (ראשון) להחלטת ממשלה האישור שמעניק למשרד השיכון והבינוי להמשיך ולתכנן התחלות בנייה ועם זאת לא לפגוע ביישובים הנמצאים בעדיפות לאומית.

על פי הסיכום בין השרים יצחק וסרלאוף ויצחק גולדקנופף, תתקיים עבודת מטה משותפת ותגובש רשימה מעודכנת למתן הנחות בקרקע וסבסוד הפיתוח ביישובי הנגב, הגליל ויו"ש.

בנוסף, מקדם השר וסרלאוף סיבסוד של 90 אחוז ברכישת קרקעות למגורים עבור חיילים, הטבה ששמורה עד כה רק לחיילים דרוזים.

מעוצמה יהודית נמסר כי ההנחות ברכישת קרקע ופיתוח נולדו כתוצאה מכל שהחיילים רבים פנו בטענה כי הם מרגישים מופלים לרעה בנושא זה.

מבדיקה שערכו במפלגה נדהמו לגלות שחייל יהודי, מופלה לרעה אל מול חייל מוסלמי ובדואי, ודרשו לתקן זאת בהסכמים הקואליציונים.

"אין לנו בעייה עם הנחות לכל חייל, גם מוסלמי וגם בדואי. מי שמשרת את המדינה, אדרבה ואדרבה שיקבל הנחה, אבל אסור להפלות יהודים, בגלל שהם יהודים", אמרו במפלגה.

השר יצחק וסרלאוף ציין כי "חיזוק הנגב, הגליל ויהודה ושומרון, היא משימה לאומית ממדרגה ראשונה. מענק ההנחה במחירי הקרקע והפיתוח יובילו להגירה חיובית לאזורים אלו ולחיזוקם אל מול אזורי הביקוש. אמשיך לקדם את התכנית בכל הכח בשיתוף פעולה צמוד עם משרד השיכון והצעד הראשון שעשינו יוביל לצעדים משמעותיים נוספים".