שלומי פולמן
שלומי פולמןערוץ 7

'סרנדיפיטי' היא תנועת חיים פנימית המאפשרת לנו לגלות הפתעות מקריות בחיי היומיום, ולחוות את היום-יום ממקום פתוח ומקבל.

איך זה עובד? העיקרון הראשון הוא שחרור שליטה, היוצר הזדמנויות להבחין בצירופי מקרים, פגישות לא צפויות והזדמנויות מפתיעות. כל אלו מאירים בנו את פלאי הבריאה ואת יכולת ההתחדשות.

אין תרגום עברי למילה זו, כיוון שהיא השם הקדום של 'סרי לנקה': אגדת עם עתיקה מתארת מלך שציווה את שלושת בניו לצאת מן הארמון ולגלות דברים חדשים וטובים, ואכן שלושת הנסיכים מצאו שפע של דברים חיוביים לגמרי "במקרה".

כדי למצוא את בני הזוג המיוחלים נדרש מאיתנו לשחרר מעט שליטה ולתת למציאות להיות ברת מזל עבורנו. אין זה בסתירה לפעולות, למחשבות, וליוזמות לקידום הזוגיות שעלינו להמשיך לפעול בהן, אך יחד עם זאת ניתן מקום ל'סרנדיפיטי' להשפיע על חיינו.

כך משלבים את מרכיבי המציאות - לטובת הזוגיות

א. המילה 'מקרה' מורכבת מהאותיות 'רק מה', לכן במסע הגילוי ה'מקרי' שלנו, ננסה לכוון לרצון השם המגלגל לידנו הזדמנויות.

ב. סקרנות וערנות הן תכונות הכרחיות במסע החדש, על מנת שנוכל לזהות את המקרים המזדמנים לחיינו ולגלות בהם את הפוטנציאל לזוגיות. כך באים לידי ביטוי הפעולות הרגילות של החיים, כמו נסיעה באוטובוס או אירוע מזדמן - בהם נזכור לפתוח עיניים ולחפש את בן הזוג, דווקא במקום שלא ציפינו לו מלכתחילה.

ג. גילוי לעומת המצאה - להמציא משהו חדש דורש תכנון וניסוי, יחד עם מחקר דקדקני עד להמצאת המכשיר או התרופה הנדרשת. 'גילוי' לעומת זאת, דורש דווקא צד של פתיחות וגמישות מחשבתית, המסייעים לזיהוי פטנטים מזדמנים ולא מתוכננים. ע"ע פניצילין או טפטפות.

ד. השתלת קצוות חוטים באופן מכוון - התחילו לפזר סביבכם הזדמנויות וקצוות של חוטים ליוזמה שתקדם את החיפוש שלכם. היו יצירתיים ואקטיביים דווקא במקומות הלא שגרתיים. אל תחששו להיחשף, ליזום או לפתח שיחה עם מישהו שבמחשבה רגעית, יוכל לפתוח עבורכם אופציה אקראית להיכרות.

ניצול המקריות: זה מה שנדרש מאיתנו

לכל מי ששואל מה כדאי לעשות על מנת להנות מיופי ה'סרנדיפיטי', התשובה היא פשוטה: לפתוח את הלב ואת העיניים, להביט על המציאות בעיניים סקרניות כמו ילד, ולבחון את העולם כדי לשאול 'מה אני רואה?!' האמינו שאתם ברי מזל למאורעות החיים השגרתיים, ובתוכם תוכלו להיפתח ולפעול על מנת למצוא את המזל שלכם. בהצלחה!

הכותב הוא מאמן לחתונה ויועץ זוגי ומיני, מחבר הספר "זוגיות ממבט ראשון".

פרויקט 252 ממשיך להפתיע! הצטרפו עוד היום לתוכנית החורף העשירה, ותהנו ממפגשים שבועיים, כוחות מחודשים וכלים רגשיים שיסייעו לכם להגיע בקלות ובמהירות עד לחתונה המאושרת! להרשמה מהירה לחצו כאן >>