שי אביטל בדיון על הארכת מעצרו
שי אביטל בדיון על הארכת מעצרוצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרו של סוכן הדוגמניות שי אביטל. החקירה בעניינו נמשכת.

אביטל חשוד בעבירות של מעשה מגונה, מעשה מגונה תוך ניצול מצב של חוסר הכרה שמונע לתת הסכמה חופשית ומעשה מגונה תוך שימוש בכוח או איומים.

נציג המשטרה נימק את הבקשה להארכת מעצרו ב-10 ימים בכך שמאז ההארכה הקודמת, חלה התפתחות בחקירה והראיות נגד אביטל התחזקו. השופטת אביטל אמסלם האריכה את המעצר בשלושה ימים וקודם לכן אמרה: "אם יהיה כתב אישום, זה תיק לאיזוק אלקטרוני. הבעיה היחידה היא ההימלטות. זה לא תיק למעצר עד תום ההליכים".

השופטת ביקשה מעורכי הדין למצוא חלופה ראויה. עורכי הדין של שי אביטל התייעצו עם משפחתו לאחר דבריה של השופטת, שנתנה הפסקה של מספר דקות במהלך הדיון.

בדיון השתתף עו"ד ינאי גורני מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, שאמר: "אסור להעמיד אותו בדין אלא אם מתקיימים התנאים, אבל מותר לחקור אותו גם בדברים נוספים. גם סיימון לבייב נחקר על פרשות אחרות לאחר שהוסגר. כן, ניתן לחקור אותו. הימים לא מתבקשים בגין החקירות הנוספות". נציג המשטרה סיפר כי במהלך החקירה אביטל אמר: "פחדתי פחד מוות, עברתי ממקום למקום, כי פחדתי שתעצרו אותי".

לפי הדיווח בכאן חדשות, בשבוע שעבר קיימה המשטרה עימות ראשון בין אביטל לאחת המתלוננות נגדו בפרשת ההטרדה המינית. המתלוננת ת׳, טענה כי בעבר אביטל סימם אותה ואז ביצע בה מעשה מגונה במהלך רכיבה על סוס. במהלך העימות ביניהם, האישה הטיחה בפני אביטל את המקרה, אך הוא המשיך להכחיש את הטענות. כמו כן, לאחר הסגרתו של אביטל לארץ, התקבלה במשטרה תלונה נוספת מצד אישה שלישית שטענה שפגע בה מינית.