מבנה בלתי חוקי ערבי נהרס סמוך לפדואלמחלקת קרקעות, מועצה אזורית שומרון

פקחי המנהל האזרחי הרסו היום (שלישי) מבנה בלתי חוקי אשר בנו ערבים בשטח C הסמוך לישוב פדואל בשומרון. הריסת המבנה מגיעה לאחר מאבק ארוך של מועצה אזורית שומרון ותנועת רגבים.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון בירך על הריסת המבנה: "אני רוצה להודות לכל השותפים למאבק החשוב הזה לתנועת רגבים, שאנו זוכים לעבוד איתה בשיתוף פעולה לשמירה על אדמות הלאום, למתנדבים היקרים מוועדת הקרקעות של גוש מערבא, ולאנשי מחלקת הקרקעות של המועצה האזורית שומרון אשר נמצאים יום יום בשטח. הניצחון מגיע מעבודה משותפת יומיומית של כלל הגופים יחד עם כוחות הביטחון וצה"ל. תודה רבה למינהל האזרחי על ההרס היום שגם חשוב לאכיפת החוק, וגם חשוב כמסר שאדמות הלאום אינם הפקר".

לדבריו, "המערכה על שטחי C והשמירה על אדמות הלאום היא בנפשנו, לעולם לא נוותר על ארץ ישראל, זו המלחמה שלנו ואנו נחושים לנצח בה. על ממשלת ישראל לצאת למבצע מקיף ע"מ לבער את כלל ההשתלטות הערבית על שטחי C. ממשלת ישראל חייבת לייבש את המקורות התקציביים של הרשות הפלסטינית אשר מתדלקת בצורה עבריינית את ההשתלטות על האדמות ולמנוע מהאיחוד האירופאי להזרים כספים לטובת פרויקטים אלו של הרשות"

בתנועת רגבים הוסיפו כי "המבנה שנהרס הבוקר נמצא בתחום שמורת טבע צרידה, הסובלת מהשתלטות פלסטינית מאסיבית באמצעות בניה, סלילת כבישים ועבודות חקלאות, כולם ללא היתר ונגד החוק. לאחר שנים של סחבת עתרנו לבית המשפט נגד מבנה זה ומבנים נוספים סמוכים והעתירה נמחקה ב2020 על בסיס טענת "סדרי עדיפויות של המינהל האזרחי" והנה, כעבור למעלה משנתיים ולאחר לחץ בלתי פוסק של מתנדבי ועדת הקרקעות מהאזור, המינהל האזרחי הגיע הבוקר לאכוף את החוק כשמנגד בפרק זמן זה נבנו אלפי מבנים בלתי חוקיים חדשים. אנו מברכים על האכיפה ומצפים לראות מאבק נחוש בהשתלטות הפלסטינית."

מוועד הקרקעות של גוש מערבא נמסר: "המבנה שנהרס היום על רכס צרדה החל להיבנות בתחילת 2019. אנו שמחים על האכיפה שבוצעה לבסוף, לאחר ארבע שנים ועשרות פניות בעניינו ע"י רגבים ובהמשך של אגף קרקעות שומרון וועדת קרקעות גוש מערבא. מדובר במבנה גדול בן שתי קומות שהיה אמור להיות מאוכלס בימים הקרובים ואנו מקווים כי הריסתו תעביר מסר הרתעתי. אנו מודים לכוחות הביטחון ומצפים להרס שאר המבנים הלא חוקיים סביב המבנה שנהרס הבוקר. נאמני הקרקעות של גוש מערבא ימשיכו לעקוב ולדווח כל עוד נמשכת ההשתלטות במערב השומרון".