ח"כ לימור סון הר-מלך: המחבלים פוגעים גם בכוחות ההצלהערוץ הכנסת

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית סיפרה היום (שלישי) בנאומה השבועי בכנסת, את סיפורה של רחל צ'ונה - נהגת אמבולנס שנפצעה השבוע בפיגוע אבנים ליד הישוב תקוע - ותקפה את מדיניות ההשתקה במערכת הביטחון ובכלי התקשורת שנמנעים מפרסום האירועים.

"בסוף השבוע האחרון נסעה רחל צ'ונה, נהגת אמבולנס של איחוד הצלה לכיוון הישוב תקוע בגוש עציון", סיפרה הח"כית. "קצת לפני הפניה לישוב נקלעה רחל למארב של מחבלים שרגמו את האמבולנס באבנים.
שמשות האמבולנס נופצו ורחל נפצעה בידה ונזקקה לטיפול רפואי".

לדבריה, "פיגוע הטרור הזה הראה שוב עד כמה למחבלי הטרור אין קווים אדומים וכל האמצעים כשרים בעיניהם, גם פגיעה בכוחות הצלה".

סון הר-מלך הוסיפה ואמרה: "אנחנו מסכמים שנה אזרחית מדממת וקשה בפיגועי הטרור. 31 בני אדם נרצחו בשנת 2022. עליהם מן הסתם שמעתם, אם כי אם נודה על האמת את מרביתם כבר הספקנו לשכוח. אבל בנוסף ל31 היהודים שנרצחו בשנה בחלפה, יותר מ-700 יהודים אחרים נפצעו, ומעל 7,000 פיגועי טרור נוספים בוצעו. לנתונים האלה יש להוסיף מאות ואלפי אנשים נוספים שנפגעו בנפשם בפיגועים ונושאים עמם טראומות לכל החיים".

בהמשך נאומה פנתה סון הר-מלך לח"כים: "על כמה מהפיגועים האלה שמעתם? כמה מהם דווחו בכלל בכלי התקשורת? לצערי יש מי שמנסה להשתיק את הפיגועים האלה. כנבחרי ציבור חובתנו לוודא שפיגועי הטרור הללו שהפכו לשגרה - ייפסקו עד לאחרון שבהם".