ח"כ מיכל שיר ממפלגת יש עתיד מסבירה את אמירתה לפיה יש ל"הבעיר את המדינה" ומציינת בראיון בעמדת ערוץ 7 בכנסת כי מדובר בהתבטאות מקובלת.

"אנחנו הולכים להבעיר את הארץ בהפגנות על כל אמירה ופעולה של הממשלה הרעה הזו. זה התפקיד שלנו כאופוזיציה - לצאת ולמחות כשנוגעים לנו בזכויות הפרט. זה לא עניין של ימין ושמאל. יש כאן ממשלה שמאיימת לקחת לכולנו את זכויות הפרט וזה קו אדום. כולם צריכים לצאת לרחובות כי בנפשנו הדבר", מצהירה שיר.

לדבריה, "גם בקדנציה הקודמת וגם לפני כן השתמשו במושג של 'הבערת הרחובות'. לבוא ולומר לאזוק את יו"ר האופוזיציה כשאתה יושב בקואליציה זה קצת יותר חמור. בנוסף, קואליציה ומשטר שפועלים נגד אזרחי ישראל - זה מסוכן. אופוזיציה שקוראת להפגין נגד הממשלה - זה לגיטימי".

שיר מתייחסת גם לטענות של יש עתי ולחשש משינויים במרחב הציבורי וכלפי הלהט"ב. "אני חושבת שכל מי שמכיר אותי יודע שאני לא קיצונית - לא במחשבה ולא בדרך - וזה לא נובע משנאת חרדים כי אני אוהבת אותם. אנחנו מדברים על הפרדה מגדרית במרחב הציבורי. אתה לא יכול לכפות את ההפרדה על ציבור שלם. ברגע שזה אומר שבשמורות הטבע בעלי ואני נצטרך ללכת בנפרד זה מפריע לי כי השלב הבא זה נשים שיושבות מאחור באוטובוס ובסוף יבואו ויאמרו לבת שלי שהיא פחות טובה. זו לא היהדות עליה חונכתי".

היא מוסיפה שלדעתה יש לעשות שינויים במערכת המשפט - אך לא באופן בו פועלת הממשלה. "שינויים חייבים לעשות במערכת המשפט ואין לי בעיה עם פסקת התגברות ברוב גדול. יש הבדל בין זה שהכנסת היא הריבון לבין זה שהשלטון הוא הריבון. האחד הוא דמוקרטיה והשני הוא דיקטטורה. כשאתה עושה פסקת התגברות ברוב של 61, זה אומר שמחר בבוקר פוליטיקאי יחוקק חוק שאסור ללכת עם כיפות או עם גופיה ברחוב ולא יוכלו לעצור את זה. מי ישמור עלינו? פסקת התגברות ברוב גדול - אני בעד. ברוב של 61? השתגענו? יש כאן ממשלה שמעוררת היסטריה ציבורית, אנחנו שומעים את האבי מעוזים ואת ההתבטאויות הקשות של חברי ממשלה וזה מפחיד את הציבור. פסקת ההתגברות ברוב של 61 אומרת שלא נוכל להגן על הציבור".