ח"כ דני דנון התארח היום (רביעי) בעמדת ערוץ 7 בכנסת וסיפר כי הוא מוטרד מאוד מהשיח וההתלהמות בשני צדדי המתרס הפוליטי סביב הרפורמות במערכת המשפט.

"אני מוטרד מאוד כי אנחנו רק בתחילת הדרך. יהיו פה חקיקות משמעותיות ורפורמות כי הבטחנו לבוחרים להוביל שינוי ואנחנו נחושים לבצע אותו. בינתיים אנחנו מתדרדרים לאמירות לא טובות משני הצדדים. זה החל באופוזיציה מצד שר הביטחון לשעבר שדיבר על מלחמת אחים - מושג שלא צריך להשתמש בו - והמשיך גם לצערי באמירות של חברי מהקואליציה שדיברו על מעצר חברי כנסת. זה לא מקובל", אומר דנון.

הוא מוסיף, "אפשר להתווכח על הכל, אנחנו נעשה הכל בצורה ממלכתית לאחר שנשמע את הדעות השונות, ונקיים את ההבטחות לבוחרים".

לאופוזיציה הוא קורא להוריד את גובה הלהבות. "התפקיד של האופוזיציה לבקר את הממשלה וזה בסדר. השאלה היא באיזה מלים בוחרים ואיזה שיח נוצר. לגיטימי לצאת לרחובות וגם אנחנו עשינו זאת והציבור אמר את דברו. רוב הציבור בישראל מאמין בדרך שלנו ואנחנו לא מתרגשים אבל צריך להוריד את הטונים בשיח. זו לא פעם ראשונה שהכנסת רואה חילוקי דעות. עברנו בעבר את כל המשברים ונעבור גם את זה".

דנון שומע גם את הביקורת נגד הרפורמה מחוץ למערכת הפוליטית ומבקש להגיב לדברים הקשים שאמר עליה נשיא בית המשפט העליון לשעבר. "לאהרון ברק אין תפקיד רשמי והמלים שבהן הוא השתמש היו רעילות ולא תרמו לדיון ולשיח. צריך לשמוע את כולם אבל יש מי שפוגעים ביכולת שלנו להתקדם - גם כחברה. כשאנחנו פוגעים אחד בשני זה מחליש את הכוח שלנו כחברה".

השבוע הכריז חבר הכנסת כי יקדם חקיקה להחלת ריבונות על בקעת הירדן. "היינו קרובים מאוד להחלת ריבונות ולצערי הנושא ירד אז מסדר היום אבל לא התחייבנו לעולם לא להחיל אותה. אני מציע לצאת לצעד ראשון ולהחיל את הריבונות על בקעת הירדן תחילה וגם חברים באופוזיציה תמכו בכך בעבר. אני הולך על המהלך הזה ברצינות ומשקיע בו מאמץ. המטרה היא לגבש הסכמה רחבה. בקעת הירדן תישאר בכל מקרה בריבונות ישראל והממשלה הלאומית צריכה להוביל את המהלך הזה".